Нові проблеми. Користувач зміг скачати розмови з Clubhouse та виставити їх на іншому сайті

22 лютого 2021, 14:34
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тиждень тому Clubhouse обіцяв виправити проблеми з безпекою, але замість виправлення старих з’явилися нові. Компанія підтвердила, що один з користувачів зумів завантажити аудіопотоки з програми, які він виклав у відкритий доступ.

Річ у тім, що Clubhouse спочатку позиціонував себе як соціальна мережа, де все відбувається "тут і зараз" — записувати, а тим паче качати розмови не дає сам додаток.

Проте, хтось все ж таки зумів обійти захист: хакер зміг транслювати одразу кілька розмов на свій сайт, пише Bloomberg. Інформацію підтвердила і Ріме Бенессі, прес-секретарка Clubhouse — вона пояснила, що компанія "вжила заходів", щоб таке не повторилося в майбутньому, а користувача було "заблоковано назавжди".

Відео дня

Щоправда, незрозуміло, що конкретно було зроблено, щоб запобігти таким ситуаціям — і в цьому криється важлива проблема. Незважаючи на позиціонування додатку, користувачі Clubhouse повинні розуміти, що їхні розмови потенційно можуть прослуховуватися.

«Clubhouse не може давати ніяких обіцянок про конфіденційність для розмов, що проводяться в будь-якій точці світу», — каже Алекс Стамос, директор Stanford Internet Observatory (SIO). Саме ця команда дослідників виявила вразливість додатку, завдяки якому китайська влада потенційно могла отримати повний доступ до будь-якої розмови в Clubhouse.

«Користувач налаштував спосіб віддалено поділитися своїм логіном з рештою світу. Справжня проблема криється в тому, що люди були впевнені, що їхні розмови коли-небудь були конфіденційними», — пояснює Роберт Поттер, головний виконавчий директор компанії з кібербезпеки Internet 2.0.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X