Великий комбінатор. Колишній менеджер Apple незаконно продав акції компанії на $10 млн

15 лютого 2019, 12:00

Комісія з цінних паперів США звинуватила колишнього топ-менеджера Apple Джина Даніеля Левоффа в інсайдерській торгівлі.

Поки керівництво Apple воює з Facebook та іншими інтернет-компаніями, які незаконно збирають дані користувачів через AppStore, шахраї знайшлися і всередині самого виробника з Купертіно.

Відео дня

Комісія з цінних паперів США (SEC) повідомляє, що колишній топ-менеджер Apple Джин Даніель Левофф звинувачений у інсайдерській торгівлі - продажі цінних паперів компанії з використанням непублічної інформації про її доходи. Простіше кажучи, Левофф обходив умови ринку та знав, як безпрограшно заробити на акціях компанії.

Згідно з позовом SEC, обвинувачений менеджер як мінімум три рази здійснював такі операції у період між 2011-м та 2012-м, і ще три рази у 2015-му - 2016-му. Найбільше він заробив у липні 2015-го, коли отримав доступ про доходи від продажів iPhone за третій квартал і продав акцій Apple загальною вартістю у $10 млн.

Всього, за даними SEC, Левоффу вдалося заробити на таких махінаціях $382 тис., враховуючи те, скільки він повинен був втратити, маючи свою частку у акціях компанії.

Найголовніше у цій історії - посада обвинуваченого, адже Джин Левофф очолював у Apple відділ по боротьбі з інсайдерською торгівлею. По суті, він повинен був захищати компанію від подібних ситуацій, а замість цього створював їх сам.

Афера тривала відносно довго, та його звільнили тільки у вересні 2018-го.

Нагадаємо, кілька місяців тому, видання The New York Times (NYT) опублікувало розслідування, згідно з яким один з творців Android Енді Рубін отримав $90 млн після того, як пішов з Google у 2014-му через сексуальний скандал.

Журналісти посилалися на інших керівників Google та писали, що у Рубіна був позашлюбний зв'язок з однією зі співробітниць, яку він схиляв до орального сексу у 2013-му.

Пізніше, засновник Google Ларрі Пейдж, нібито особисто, попросив його про добровільний відхід у відставку. Ймовірно, завдяки цьому, інцидент вдалося приховувати кілька років.

У NYT впевнені, що Енді Рубін - це один з трьох менеджерів, яких захищав Google за останні 10 років після подібних сексуальних скандалів. За їх даними, корпорація виплачувала всім обвинуваченим мільйони доларів, а один з них навіть залишався на високооплачуваній посаді.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X