В Google знайшли несподіваний спосіб зробити так, щоб Сhrome не зжирав всю оперативну пам’ять вашого комп’ютера

23 червня 2020, 10:11

Браузер Google Chrome славиться своєю дивовижною ненажерливістю до оперативної пам’яті. Але незабаром це може змінитися.

Ні, розробникам з Google поки не вдалося знайти рішення, як знизити споживання оперативної пам'яті найпопулярнішим браузером в світі (частка Chrome серед браузерів досягає, за різними оцінками, 70-75%).

Відео дня

І це - не остання причина, чому останнім часом стає все більш популярною ідея про відмову від Chrome .

Але допомога прийшла з несподіваного боку.

Один з інженерів Google недавно заявив про те, що в найближчих оновленнях Ghrome з'явиться технологія, яка суттєво підвищить продуктивність браузера і знизить його потребу в оперативній пам'яті.

І це рішення буде запозичена у Microsoft. Chrome буде використовувати функцію управління оперативною пам'яттю Segment Heap, яку Microsoft використовує в браузері Microsoft Edge для Windows 10 .

Іронія долі в тому, що Edge створювався на движку браузера Chrome, заради якого Microsoft відмовилася від движка власної розробки, який довгий час створювався для браузера Internet Explorer.

Функція Segment Heap, яку Microsoft створила для Edge, дозволяє знизити споживання оперативної пам'яті на 27%. Цифра досить приблизна, але в Google вважають, що для багатьох користувачів може йтися про «сотні мегабайт оперативної пам'яті». Особливо, виграш в продуктивності буде помітним для систем з багатоядерними процесорами, стверджує інженер з Google. І для тих користувачів, які мають малий обсяг оперативної пам'яті, або ж мають звичку тримати відкритими велику кількість вкладок одночасно.

Власне, мова йде про те, що Google створить версію Chrome, використовуючи Windows 10 developer kit.

І навіть, якщо це рішення виявиться вдалим, воно торкнеться лише Chrome для Windows 10. Про те, як компанія планує вирішувати проблему ненажерливості Chrome для Mac, поки нічого не відомо.

Показати ще новини
Радіо НВ
X