Чорне дзеркало. Які біди принесе штучний інтелект у 2019 році

7 січня 2019, 08:36

Розвиток технологій штучного інтелекту став трендом останніх років. Але, варто врахувати, що подібні системи можуть нести шкоду для медіасфери і навіть особистої безпеки користувачів.

Сучасні системи штучного інтелекту (ШІ) допомагають нам структурувати інформацію в інтернеті, швидко відповідати на потрібні запити, аналізувати величезні бази даних та й узагалі керувати будь-якою побутовою електронікою навіть на відстані.

Відео дня

Але, крім спрощення користування смартфонами та іншими гаджетами, впровадження подібних розумних технологій в суто політичні чи комерційні сфери може призвести до негативних наслідків.

Звісно, найвразливішою залишається медіасфера і ЗМІ. Маніпуляції інформацією, фейки та навіть підробки оригінальних висловлювань тепер легко реалізуються саме завдяки новим високим технологіям.

Одним з таких інструментів є фейкові відео, що створені за допомогою технології face-mapping, та дозволяють вкласти в уста будь-якої людини будь-які слова.

Таку технологію вже взяло на озброєння найбільше китайське новинне агентство Сіньхуа, яке представило ведучого на телебаченні, повністю змодельованого ШІ-системою .

Віртуальні ведучі отримали вигляд реального диктора Чжан Чжао і читають новини з використанням синтезованих голосів англійською та китайською мовами.


Спеціаліст з даних в інноваційному фонді Nesta Катя Бего прогнозує, що такі "глибокі фейки" несуть величезну загрозу:

"2019 рік стане роком, коли зловмисні "фальшиві" відео призведуть до геополітичного інциденту. Їх дедалі важче ідентифікувати неозброєним оком або спеціальними технологіями, вони дуже швидко розвиваються і стають все простішими та дешевшими", - розповіла експерт виданню BBC.

Катя Бего не відкидає, що в одному з таких відео може з'явитися будь-який світовий лідер, який оголошує війну або пропагує що-небудь.

Не варто забувати і про кібербезпеку, оскільки технології ШІ в руках хакерів і зловмисників призводять до жахливих наслідків.

Директор технологій захисту даних компанії Gemalto Джейсон Харт передбачає, що 2019-й може стати дуже проблемним роком для багатьох великих організацій через просунуті кібератаки з використанням ШІ.

"Нове покоління шкідливих програм на основі ШІ буде заражати системи компаній, залишатися непоміченим, збираючи інформацію, пристосовуватися до навколишнього середовища і запускати серію індивідуальних атак, спрямованих на те, щоб зруйнувати організацію зсередини", - прокоментував Харт для британської новинної корпорації.

Постраждати можуть не лише різні установи, але й приватні користувачі, які вже щосили використовують інтернет речей, різні розумні девайси, якими можна керувати дистанційно.

technofaq.org
Фото: technofaq.org

Експерти прогнозують можливу кризу особистої безпеки та персональних даних. Не можна відкидати ймовірність злому навіть найякісніших систем безпеки, а отже і викрадення, поширення та управління будь-якими смарт-гаджетами.

Це загрожує не тільки крадіжкою записів з камер спостереження, але і маніпуляцією ШІ-системами на відстані, що дасть можливість відчиняти/зачиняти двері у вашому будинку чи обманювати датчики руху, задимлення тощо.

Хоча, не варто забувати і про переваги просунутих розробок, які вже цьогоріч обіцяють нам відкриття у сфері 5G-інтернету, безпілотних автомобілів, голосового управління та багато чого іншого. Залишилося лише визначитися із золотою серединою і навчитися ставитися до будь-якої технології критично.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X