Чому строєм не ходите? У Росії розробили ДСТУ для мобільних додатків

10 липня 2018, 13:06

У РФ затвердили попередній стандарт для мобільних додатків, який містить "всього" 87 вимог до їх функціоналу.

Документ містить вимоги до продуктивності, функціональності, зручності користування та безпеки, повідомляє газета Коммерсант.

"Раніше в Росії не було держстандартів в області мобільних додатків, і розробники орієнтувалися на гайдлайни корпорацій, зокрема Google і Аpple", - зазначив заступник керівника Роскачество Ілля Лоєвський.

Відео дня

В описі стандарту зазначається, що мобільний додаток має вимагати "абсолютний мінімум дозволів" для роботи, пояснювати, навіщо вони потрібні. Додаток також має мати "політику конфіденційності, що однозначно трактується", інформувати користувачів, до яких особистих відомостей він отримує доступ, які дані збираються і передаються, як вони використовуються і зберігаються, як забезпечується їх безпеку і хто може отримати до них доступ.

У користувача повинна бути можливість відмовитися від збору даних і контролювати їх збір компанією-розробником. Всі персональні дані користувачів мають зберігатися в Росії, зазначено в стандарті.

Додаток також має повідомляти, чи використовується інформація про користувачів для реклами. Крім того, платні програми повинні мати можливість безкоштовного пробного ознайомлення "незалежно від бізнес-моделі". Серед інших пунктів - відсутність критичних вразливостей, оновлення не рідше ніж раз на рік, ненав'язливість рекламних матеріалів, обов'язковість оперативних відповідей на запитання користувачів.

Стандарт повинен стати "орієнтиром для організацій при розробці мобільних продуктів", планується, що його введуть у дію c 1 жовтня повідомили в Роскачество. Через три роки стандарт має отримати статус "ГОСТ Р", тобто стати безстроковим.

Показати ще новини
Радіо НВ
X