Чому Київстар, Vodafone і Лайфселл хочуть зареєструвати всіх своїх абонентів

27 лютого 2018, 07:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Найбільші українські стільникові компанії з готовністю сприйняли рішення держави запровадити добровільну реєстрацію абонентів в електронному вигляді, незважаючи на додаткові витрати та розраховуючи заробити на додаткових послугах.

Київстар, Vodafone Україна та Лайфселл охоче запровадять новий порядок реєстрації абонентів, який дозволить використовувати електронний цифровий підпис (ЕЦП) і BankID тощо. Цією можливістю на добровільних засадах зможуть скористатися припейд-абоненти, яких в Україні близько 90%. Відповідне рішення Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗ) набуде чинності через дев’ять місяців.

Відео дня

Згідно з чинним порядком, зареєструвати свій мобільний номер можливо лише під час особистого відвідування офісів мобільних компаній. Ця норма обов’язкова для контрактних абонентів. З осені 2018 року це можна буде зробити віддалено, в електронному виді.

Опитана НВ велика мобільна трійка зазначила, що новий порядок реєстрації не зобов’язуватиме всіх без винятку надати свої дані стільниковим компаніям. Уряд неодноразово робив подібні спроби під соусом боротьби з тероризмом і шахрайством. Відповідний законопроект перебуває на розгляді Верховної Ради. Однак досі намагання держави здійснити обов’язкову ідентифікацію всіх мобільних користувачів наражалися на сильний опір громадськості. Тому голова НКРЗІ Олександр Животовський заявив, що новий порядок буде "пряником, а не батогом".

Київстар, Vodafone Україна та Лайфселл в один голос заявили, що готові на додаткові витрати, пов’язані з запровадженням нового порядку реєстрації. І запевнили, що нова процедура буде максимально простою та зручною. Їм це вигідно, бо допоможе боротися з шахраями. Наприклад, якщо банківська карта прив’язана до мобільного номеру – краще зареєструватися. Тоді ніхто, крім власника, не зможе відновити номер. В усіх трьох компаніях запевнили, що вони чітко та суворо дотримуються законодавства України із захисту особистих даних. Тому за це переживати не потрібно.

Через дев’ять місяців зробити це можна буде на сайтах операторів або через партнерів, серед яких Укрпошта та банки. Тобто, зазначили в Київстарі, нова можливість буде доступна навіть мешканцям віддалених регіонів.

Тобто всім, незалежно від місця проживання, стануть доступні послуги мобільної комерції, електронного самоврядування, в тому числі з використанням MobileID, розповіли в прес-службі Vodafone Україна. Правда для того, щоби користуватися MobileID, потрібна спеціальна SIM-картка, яку доведеться отримати в офісі оператора.

На запуск мобільної ідентифікації (MobileID) розраховують і в Лайфселл. Після цього, заявили в компанії, зареєстровані абоненти зможуть за допомогою мобільного телефону отримати широкий перелік послуг. Наприклад, віддалено оформити свідоцтво про народження дитини, отримати необхідні довідки з ЖЕКу, здати звітність до податкової тощо.

Найбільші стільникові компанії України утрималися від своїх оцінок, скільки їхніх клієнтів скористаються можливістю віддалено надати свої дані. Відсоток зареєстрованих буде залежати від того, якою буде комплексна роз'яснювальна кампанія та зручність процедури, підкреслила компанія Vodafone Україна. Коли люди зрозуміють та побачать переваги реєстрації, а сама процедура не забере багато часу і зусиль, реєстрація має шанс бути успішною.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X