Не сховатися. Google персоналізує результати пошуку навіть в режимі інкогніто

5 грудня 2018, 15:15

Пошуковик DuckDuckGo звинуватив конкурентів з Google в тому, що їх пошукові машини показують різні результати для різних людей в режимі інкогніто.

Компанія Google таким чином маніпулює результатами пошуку на основі ваших особистих даних, повідомляють аналітики DuckDuckGo.

На практиці це означає, що посилання переміщуються вгору або вниз або додаються в результати пошуку Google. Таким чином, утворюється свого роду інформаційний міхур, який заснований на алгоритмах Google.

Відео дня

Фільтруючий міхур є особливо згубним при пошуку політичних тем. Це тому, що нерішучі і допитливі виборці звертаються до пошукових систем, щоб дізнатися інформацію про кандидатів в той критичний момент, коли вони формують свою думку про них. Якщо вони отримують інформацію, яка схиляється в одну сторону, це може істотно вплинути на політичні результати в сукупності.

"Google стверджує, що зробив кроки щодо зниження проблеми з фільтром, але наші останні дослідження показують, що це не так. Грунтуючись на дослідженні осіб, які одночасно вводили однакові умови пошуку, ми виявили, що більшість учасників побачили унікальні для них результати", - заявили експерти DuckDuckGo.

Добровольців попросили ввести в пошуковий рядок Google три запити за гостросоціальними темами: контроль обороту зброї (gun control), імміграція (immigration) і вакцинації (vaccinations). У підсумку, навіть в режимі інкогніто були отримані 62 різних набору посилань. Ці розбіжності не можуть бути пояснені змінами в місці розташування, часі, способі входу в Google або змінами алгоритмів тестування Google для невеликої підмножини користувачів.

На першій сторінці результатів пошуку Google показував деяким учасникам експерименту такі посилання, які він не показував для інших, навіть в режимі інкогніто. Результати в новинах і відеороликах також суттєво різнилися.

В результаті, в деяких випадках картина світу, яка сприймається людиною через інтернет, може сильно відрізнятися від реальності, причому для кожного ця картина буде своєю.

Вихідні дані дослідження, а також код для їх аналізу опубліковані на GitHub.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X