Біткоіни Цукерберга. Все, що потрібно знати про майбутню криптовалюту Facebook

25 березня 2019, 20:00

Компанія Facebook наймає розробників для свого засекреченого блокчейн проекту. Ймовірно, вже в цьому році компанія може представити власну криптовалюту.

Перша в світі криптовалюта біткоін, що з’явилася близько 10 років тому, викликала справжній фурор на міжнародному ринку фінансів взимку минулого року. Тоді, через різкий стрибок курсу, вартість однієї цифрової монети становила $20 тис.

Відео дня

Подія знову привернула натовпи приватних майнерів - видобувачів криптовалюти - і збагачення різних кріптовалютних бірж. Через кілька місяців, вакханалія навколо біткоіна вщухла, курс стабілізувався, але багато компаній продовжили шукати щася з новими електронними грошима.

Однією з таких компаній стала соціальна мережа Facebook. Як уже писало НВ, в 2014-му компанія найняла колишнього президента PayPal Девіда Маркуса для запуску програми Messenger. У травні минулого року Маркус став керівником ініціативи з блокчейну - цифрової системи, на якій базуються всі криптовалюти, яка публічно не обговорювалася в деталях.

За словами співробітників LinkedIn, Facebook створила команду з близько 40 осіб, які розробляли свій блокчейн. Через кілька місяців джерела газети The New York Times повідомили, що проектом займаються щонайменше 50 осіб, але цілі і терміни його реалізації поки що невідомі.

Поки в мережі гадали як реагувати на такі новини і коли чекати криптовалюту від Facebook, керівництво компанії підлило масла у вогонь і, без жодних секретів, опублікувало на своєму акаунті в LinkedIn оголошення про пошук фахівців з блокчейн.

Як передає видання The Next Web, Facebook шукає як мінімум 22 розробників, менеджерів, дизайнерів для своєї нової криптовалюти. Більшість з них потрібні в штаб-квартирі компанії, - в Менло Парк, Каліфорнія. По два блокчейн-експерти також запрошують на роботу до Вашингтона, округ Колумбія, і столиці Ізраїлю Тель-Авіва.

"Команда грає ключову роль, визначаючи наслідки для технічного обліку і звітності перед Комісією з цінних паперів США за допомогою проривних технологій та ініціатив, включно з інфраструктурою і зв'язком, блокчейн, деривативами, лізингом і новими продуктами", - зазначено в оголошенні про пошук фахівців від Facebook.

The Next Web пише, що якщо Facebook продовжить наймати розробників у цій сфері, в команді, яка розробляє блокчейн можуть бути сотні людей вже до кінця року.

Що за криптовалюта Facebook?

Через певну секретність навколо цієї теми, до останнього часу інформації про криптовалюту Facebook практично не було.

Після згаданого розслідування The New York Times користувачі дізналися, що Facebook розробляє так званий StableCoin - цифрову монету, яка прив'язана до долара США.

Такий тип криптовалюти повинен допомогти уникнути її головної проблеми - волатильності, або, простіше кажучи, нестабільності курсу, яким страждає біткоін і його більш дешеві друзі. Стабільність цифрової монети планують забезпечити тим, що сам Facebook буде володіти певною кількістю "справжніх" фіатних грошових коштів, які й позбавлять криптовалюту від непередбачуваності.

Повідомлялося, що розробники створять спеціальну платформу на основі Facebook, яка дозволить торгувати новою криптовалютою і обмінювати її на різні іноземні фіатні валюти.

Головним питанням залишається те, наскільки буде незалежною нова криптовалюта, і наскільки на її курс зможе впливати сам Facebook. Адже, як не кажіть, основою для криптовалюти залишається їх централізованість і незалежний розподіл між усіма учасниками мережі блокчейн.

Експерти з The New York Times передрікали, що криптовалюта від Facebook може з'явитися вже в першій половині 2019-го.

Хто ще?

За схожою схемою свою криптовалюту незабаром повинні реалізувати і засновники Telegram брати Дурови. Про створення блокчейн-платформи Telegram Open Network (TON) і криптовалюти Gram Павло Дуров оголосив ще рік тому, але, в ЗМІ писали, що монета повинна була вийти на ринок на початку весни 2019-го.

У Gram пропонували реалізувати все той же концепт StableCoin: розробники збираються зберігати більше половини монет в резерві для штучного контролю курсу. Це дозволить позбутися від різких стрибків вартості криптовалюти за рахунок підвищення і зниження попиту на монету на ринку.

Засновники Telegram також пообіцяли вирішити і дві інші проблеми криптовалюти: швидкість обробки транзакцій і масштабованість. Якщо одні з найпопулярніших криптовалют Bitcoin і Etherium можуть проводити не більше 10-20 транзакцій за секунду, - то платіжні системи Visa і Mastercard обробляють близько 50-60 тис. запитів за той же час.

Звучить красиво, але, поки, все, чим можуть "збагатитися" користувачі мережі - це обіцянки і плани, як від Facebook, так і від Telegram.


Нагадаємо, після пікових значень в січні минулого року, вартість найдорожчої криптовалюти біткоіна впала майже на 80% (до $4000 за монету), а курс популярних альтернативних монет Ethereum, Bitcoin Cash і Litecoin знизився на 90% і більше.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X