Безкоштовні поїздки на Uber і підписка на Pornhub. Що можна дешево купити в тіньовому інтернеті

13 липня 2018, 07:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Програмісти з антивірусної компанії знайшли в даркнеті реквізити доступу до захисних систем міжнародного аеропорту. Секретні паролі продають всього за $10.

Багатьом здається, що інтернет — це хаотичний цифровий простір, де можна робити все, що завгодно. Але насправді сучасна світова мережа — це чітко сформована ієрархія, де будь-якого користувача можна ідентифікувати, а кожна країна має свої рамки і різні обмеження доступу до інтернету.

Відео дня

Але є і радикальне віртуальна спільнота — тіньовий інтернет або даркнет, в якому неможливо щось заборонити і набагато складніше відстежити користувачів. Даркнет відомий торгівлею наркотиками, зброєю та іншими забороненими товарами.

Так, нещодавно, дослідники антивірусної компанії McAfee знайшли в даркнеті хакерів, які продавали ключі доступу до системи безпеки міжнародного аеропорту. Ціна такої інформації склала всього $10.

Адміністрація аеропорту підтвердила справжність реквізитів і усунула проблему. Вкрадені паролі надавали доступ до віддаленого робочого столу системи безпеки аеропорту. Тобто, зловмисники могли керувати одним з комп’ютерів на відстані.

Дослідники McAfee припускають, що реквізити доступу отримали методом підбору випадкових паролів, що є досить поширеним прийомом злому.

Віддалений доступ до робочого столу — популярна технологія у кіберзлочинців, і часто подібним атакам хакерів піддаються серйозні структури: «Ми також стикалися з доступом до кількох урядових систем, який продається по всьому світі, враховуючи десятки зв’язків з медичними установами, від лікарень і будинків престарілих до постачальників медичного обладнання» — пишуть програмісти з McAfee.

Подібні витоки інформації не рідкість, і даркнет буквально кишить різною конфіденційною інформацією, яку може придбати будь-хто.

Щоб потрапити на один із сайтів тіньового інтернету, варто лише скористатися спеціальною програмою, яка зашифрує ваше підключення. Найпопулярнішим додатком є браузер Tor — The Onion Router. Cистема дозволяє встановлювати анонімне з'єднання з мережею і базово використовує пошукач DuckDuckGo, який, на відміну від Google, не збирає і не зберігає інформацію про підключення користувача.

Чимало українців — також постійні гості даркнету. До прикладу, декілька місяців тому, на забороненому аукціоні з’явилося оголошення про продаж бази даних клієнтів Нової Пошти. Продавець хотів всього $55 за таблицю з повними іменами, номерами телефонів, містом проживання, паспортними даними та електронною поштою півмільйона клієнтів.

Перевірені кілька записів про користувачів виявилися справжніми і актуальними, хоча представники Нової Пошти тоді заявляли, що ніяких витоків у них не відбувалося, і така база даних могла належати будь-якому іншому підприємству.

Попри те, що даркнет асоціюється з торгівлею зброєю, людьми і наркотрафіком, подібні аукціони надають досить якісний сервіс для купівлі чужої інформації та зламаних акаунтів.

На нині закритому сайті тіньового інтернету AlphaBay, хакер з ніком Courvoisier продавав акаунти Amazon, Vodafone, Uber і Netflix менш ніж за один долар. Безкоштовні поїздки на Uber, підписка на фільми в Amazon і Netflix, рахунки в оператора мобільного зв’язку Vodafone — за таке добро користувачі чесно платили від декількох десятків до сотень доларів, і тепер це все за безцінь доступно в даркнеті.

Популярним товаром є дешева підписка на порносайти. Також, в межах декількох доларів можна купити гайди від бувалих хакерів, як зламати чиюсь сторінку в соціальній мережі або розблокувати будь-яку точку доступу wi-fi.

Схожих оголошень — маса, від легких наркотиків і зброї, до вкрадених дорогих авто і послуг кілерів.

Звичайно, все це продається і у реальному житті, а даркнет — це просто символ скупчення всіх злочинців світу. Існує думка, що і звичайний інтернет повинен бути таким же — анонімним і нецензурованим — інакше тоді втрачається вся суть децентралізованої світової мережі.

Хоча, з останніми змінами в законодавствах деяких країн (про які НВ писало тут і тут), можна припустити, що інтернет буде тільки окуповуватись політичною владою.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X