Без джокера. Перший в Україні 4G-тендер пройде за участю тільки "великої мобільної трійки"

23 січня 2018, 15:33

Телеком-регулятор допустив Київстар, Vodafone Україна та lifecell до участі у першому в країні 4G-тендері. Інших претендентів немає.

Сьогодні Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) дозволила трьом найбільшим стільниковим операторам України взяти участь у розпродажі радіочастот для 4G. Відповідне рішення відомство прийняло на своєму засіданні.

Відео дня

Сам тендер пройде наступного тижня, 31 січня. Комісія виставила на продаж сім лотів у смугах 2510-2545 МГц, 2565-2570 МГц, 2630-2665 МГц, 2685-2690 МГц. За перший, найдорожчий – початковою вартістю 572 млн грн. – боротимуться Vodafone і lifecell. Ціна решти шести – від 286 млн грн., і до боротьби за них приєднається лідер ринку, Київстар. Якщо НКРЗІ і сподівалася на те, що учасників торгів буде більше трьох, то надія не виправдалася.

Представники телеком-ринку неодноразово заявляли, що в діапазоні 2600 МГц не варто сподіватися широкого покриття. Особливість радіозв’язку – чим "вища" частота, тим менший радіус дії однієї базової станції (БС).

Ще рік тому голова НКРЗІ Олександр Животовський розповів НВ, що в діапазоні 2600 МГц можна чекати появи четвертого покоління "лише в центрах великих міст". Генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова порівняла роботу однієї такої БС із Wi-Fi-хот-спотом.

Запуску таких "гарячих точок" можна чекати впродовж кількох місяців після того, як компанії отримають ліцензії. Про це свідчить досвід 3G-тендеру 2015 року: у лютому пройшов розпродаж, а вже в травні-червні стартували перші мережі "третього покоління".

Через місяць, наприкінці лютого, має пройти основний 4G-тендер – у 1800 МГц. Однак через те, що оператори використовують ці частоти для 2G, широкого покриття "четвертим поколінням" не варто чекати раніше літа цього року. Після аукціону Київстар, Vodafone та lifecell обміняються частотами – щоб отримати суцільні смуги, необхідні для високошвидкісного мобільного інтернету. Тобто компаніям потрібно буде достатньо часу, щоби переналаштувати обладнання.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X