Бджоли проти меду. Колишні працівники Facebook і Google вирішили поборотися з соцмережами

6 лютого 2018, 09:53

Колишні працівники Google і Facebook заснували організацію "Центр гуманних технологій", яка, зокрема, буде вивчати вплив соцмереж на світ.

Очолює групу колишній внутрішній фахівець з етики в Google Трістан Харріс, повідомляє Mashable.

Нова коаліція присвячена вивченню впливу технології. "Центр гуманних технологій" ставить перед собою завдання попередити про шкоду, яку технології можуть заподіяти здоров'ю. Зокрема, група готується почати рекламну кампанію, яка розповідає про технічну наркоманію.

Відео дня

"Facebook створив бізнес-модель, яка по суті зробила думку людей, які вірять в теорії змови, ціннішою. Це було в інтересах Facebook, щоб звернутися до страху і гніву", - сказав бізнесмен Роджер Макнейм, який інвестував у Facebook на ранній стадії розвитку компанії. Макнейм зізнався, що він був зачарований Facebook в своїх ранніх розмовах з Цукербергом, але маніпуляції, які він бачив, змусили інвестора змінити думку.

Серед людей, які увійшли в коаліцію, колишній виробничий директор Facebook Сенді Паракілас, колишній директор з комунікацій Apple і Google Лінн Фокс, колишній топ-менеджер Facebook Дейв Морін, творець кнопки "лайк" і співзасновник Asana Джастін Розенштейн і інші знакові для Кремнієвої долини особистості. Джим Штейер, виконавчий директор і засновник Common Sense висловив надію, що "Центр гуманних технологій" зможе вплинути на IT-гігантів і привернути їхню увагу до проблеми.

"Ми були всередині цієї системи. Ми знаємо, яку інформацію про людей отримують компанії", - розповів глава коаліції Трістан Харріс.

Коаліція планує просувати законодавство, яке б змусило технологічні компанії вносити зміни в свою продукцію. Зокрема, законопроект сенатора Еда Маркі, спрямований на те, щоб державні інститути вивчили роль і вплив електронних ЗМІ на розвиток дітей. Також коаліція підтримує законопроект сенатора Боба Герцберга, який буде вимагати від онлайн-платформ, таких як Instagram і Twitter, визначати, чи не є обліковий запис ботом. Цей законопроект, як очікується, буде подано на цьому тижні.

Також група має намір запустити сайт Ledger of Harms, на якому будуть представлені дані досліджень про вплив технологій на здоров'я і способи створення більш безпечних продуктів.

Раніше НВ повідомляло, що мільярдер Джордж Сорос публічно розкритикував Facebook і Google. Виступаючи на обіді на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Джордж Сорос назвав Facebook і Google "загрозою" для суспільства і закликав до посилення державного регулювання обох компаній.

Крім того, на його думку, Facebook і Google створюють "монополію на свободу людей", оскільки "Сила уваги людей все більше і більше концентрується в руках декількох компаній". Сорос вважає, що ці компанії "впливають на думки і поведінку людей без їхнього відома".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X