Бджоли проти меду. Google додав вбудований блокувальник реклами в браузер Chrome

15 лютого 2018, 15:53

Google розпочав блокувати нав'язливі рекламні оголошення і спливаючі вікна в браузері Chrome, залишаючи себе без частини доходів від реклами.

Нова функція доступна в 64 версії популярного браузера, пише Telegraph.

Рекламний блокувальник Google не буде забороняти все оголошення. Замість цього він зупинить деякі типи особливо дратівливих оголошень і дозволить звичайну рекламу. Оскільки реклама забезпечує майже всі доходи Google, корпорація не відмовиться від подібних оголошень.

Відео дня

"Ми вже бачили, що все більше людей висловлюють своє невдоволення дратівливими оголошеннями, встановлюючи блокувальники реклами. Але блокування всіх оголошень може завдати шкоди сайтам або рекламодавцям, які не роблять нічого поганого", - пояснив віце-президент Google Рахул Рой-Чодрі.

Зокрема, під забороною будуть спливаюча реклама, великі рекламні стікери, автозапуск відеореклами зі звуком, а також реклама, яка з'являється разом з таймером. Також під заборону потраплять рекламні блоки, які займають більше третини екрану на мобільних пристроях.

Chrome 64 перевіряє статус кожного сайту і використовує вбудований блокувальник реклами для перевірки дотримання принципів добросовісної реклами. Якщо у сайту статус Failing, то браузер буде блокувати всю рекламу на сайті, в тому числі банери власних рекламних платформ AdSense. Google пропонує адміністраторам перевірити свої сайти за допомогою сервісу Ad Experience Report. Якщо неприпустимі об'яви не будуть виправлені протягом 30 днів після оповіщення, браузер почне їх блокувати.

У Google говорять, що 42 відсотки сайтів з подібною рекламою вже вжили заходів щодо її усунення. Менеджер з технологій Google Chrome Кріс Бентцель сказав: "Це результат, на який ми сподівалися, - що на сайтах будуть зроблені кроки щодо виправлення нав'язливої ​​реклами".

Відзначимо, в 2017 році Google приєднався до "Коаліції за кращу рекламу" (Coalition for Better Ads), яка пропонує стандарти того, як індустрія повинна поліпшити оголошення для користувачів. Зокрема, коаліція рекомендує не використовувати банери, які займають всю сторінку, рекламу з автоматичним запуском аудіо і відео, агресивну рекламу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X