Apple росте, Facebook гальмує. Найбільші технологічні компанії опублікували квартальні звіти

2 листопада 2018, 12:08

Після чергового квартального звіту, Microsoft обігнала Amazon за сумою ринкової капіталізації і стала другою найдорожчою компанією у світі. Найбільше змогла заробити, як завжди, Apple.

НВ неодноразово писало про те, як веде бізнес п'ятірка найбільших у світі компаній, що надають інформаційні послуги - Apple, Microsoft, Amazon, Google і Facebook.

Тепер же, настала черга з'ясувати, хто з цих гігантів виявився найуспішнішим в передостанній чверті 2018-го, і які зміни варто очікувати в гонці між ними найближчим часом.

Відео дня

Apple

Розробники електроніки з Купертіно за останні два місяці провели вже дві презентації своєї продукції. Судячи з усього, не дарма, адже, згідно з їх квартальним звітом, чистий прибуток компанії перевищує показники усіх конкурентів за цей же період і становить $14,1 млрд.

Загальний дохід компанії також побив минулорічні показники більше ніж на $10 млрд і склав $62,9 млрд. Найбільше Apple як і раніше заробляє на продажах iPhone - 59% від усіх доходів. На другому місці - реалізація сервісів (16%), а найменш прибутковими є комп'ютери Mac (7%) та планшети iPad (12%), продажі яких впали на кілька сотень тисяч одиниць, в порівнянні з минулим роком.

Всього, за квартал компанія змогла продати 46,9 млн iPhone, що трохи перевищує кількість продажів за аналогічний період минулого року, але все одно не дотягує до рекордів 2018-го.

Microsoft

Фінансовий звіт виробників популярного програмного забезпечення і власної лінійки гаджетів став справжнім відкриттям для ринку.

Як уже писало НВ, американська корпорація Microsoft збільшила дохід на 14%, в порівнянні з минулим роком - до $110,4 млрд, що є рекордом для компаніі. Чистий прибуток компанії за підсумками кварталу склав $8,8 млрд, що на $700 млн більше, ніж торік.

Примітно, що виручка від серверів і хмарних сервісів збільшилася на 26%, а виручка підрозділу Intelligent Cloud, куди входить хмарний сервіс Azure і бізнес з випуску програмного забезпечення для серверів, зросла на 23% - до $9,6 млрд. Самі продажі Azure збільшилися на 89%.

Зростання сегменту сервісів Microsoft допомогло компанії збільшити капіталізацію до $800 млрд і навіть ненадовго обігнати Amazon, ставши другою у світі корпорацією за цим показником.


Amazon

Хоч найвідомішого інтернет-рітейлера і не можна назвати чисто технологічною компанією (особливо на тлі конкурентів зі списку), не варто забувати і про інформаційні послуги Amazon, дохід від яких, до речі, виріс в цьому кварталі на 46% - до $6,7 млрд.

Попри гігантські $56,6 млрд загального доходу, чистий прибуток компанії склав всього $2,8 млрд, але і це в 10 разів більше ніж у минулому році.

Головним прибутковим ринком для Amazon, очевидно, залишається Північна Америка, де продажі збільшилися на 35% і принесли $34,3 млрд. Проте, міжнародний бізнес також показав зростання на 13% і додав компанії за квартал $15,5 млрд.

Google

Непогано справи йдуть і у Google: навіть після антимонопольних штрафів на кілька мільярдів доларів в Європі, з липня по вересень 2018-го дохід компанії склав $33,7 млрд, що випереджає минулорічні показники на $5 млрд.

Майже на $3 млрд виріс і чистий прибуток - до $9,1 млрд. Треба ж якось годувати 94 тис. співробітників, про яких Google (а точніше материнська компанія Alphabet) пише у своєму звіті.

Домінуючим бізнесом корпорації все ще залишається продаж реклами - на цьому вони заробили майже $29 млрд. $4 млрд припадають на "інші" сервіси та продукти корпорації.

Facebook

Через численні скандали з Facebook, прогнози аналітиків все більш невтішні з кожним наступним кварталом. Почасти, так сталося і в цій чверті: всупереч збільшенню загального доходу, фінансове зростання компанії продовжує гальмувати.

Чистий прибуток виріс на 9% від показників минулого року і досягнув $5,1 млрд. Загальний дохід склав $13,7 млрд і також трохи не дотягнув до прогнозів експертів з Уолл-стріт.

Проте, Марк Цукерберг похвалився 2 млрд людей, які використовують "як мінімум один з сервісів Facebook кожен день". У звіті зазначено, що за третій квартал 2018 року кількість щомісячних активних користувачів склала майже 2,3 млрд, а щоденних - 1,5 млрд.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X