Apple використовує спеціальні програми, щоб не допустити ремонту MacBook в сторонніх сервісах - ЗМІ

5 жовтня 2018, 11:13

Компанія Apple використовує нові програмні інструменти для ремонту MacBook Pro і iMac Pro, які, якщо вони не використовуються під час ремонту ключових деталей, призведуть до "непрацездатної системи".

Про це йдеться в документі, поширеному серед авторизованих постачальників послуг Apple минулого місяця, пише The Verge.

Без використання цього програмного забезпечення сторонні ремонтні служби не зможуть виправити MacBook Pro, які страждають від проблем зі складанням дисплея, системної плати, клавіатури і трекпада. Для iMac Pros блокування буде задіяне, якщо сторонній сервіс замінить системну плату або флеш-пам'ять.

Відео дня

Комп'ютер не буде працювати доти, доки авторизований постачальник послуг не запустить інструмент Apple Service Toolkit 2. Передбачається, що ці заходи мають забезпечити безпеку пристроїв.

Таке рішення пов'язане з чіпом Apple T2 з співпроцесором Secure Enclave, який забезпечує додатковий рівень захисту і відповідає за зберігання захищених даних. Якщо сторонній ремонтний сервіс візьметься за ноутбук або десктоп з таким чипом, то не зможе завершити ремонт і комп'ютер залишиться в неробочому стані.

Рішення Apple дало привід знову заявити, що виробники електроніки ускладнюють ремонт пристроїв для того, щоб жорстко контролювати ринок ремонту і заохочувати покупку нових пристроїв.

Apple, поряд з іншими виробниками обладнання, в останні роки боролася за запобігання прийняття так званих "законів про право на ремонт", які змусили б технологічні компанії надавати деталі і інструкції як користувачам, так і стороннім фахівцям з ремонту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X