Apple пообіцяла захистити iPhone від поліцейського злому

14 червня 2018, 11:37

Компанія Apple оголосила, що вона заблокує доступ до порту, який правоохоронні органи використовують для проникнення в iPhone під час розслідувань.

Це дасть новий поштовх дискусії про те, чи достатньо технологічні гіганти допомагають розслідуванню злочинів, пише Science Alert.

Apple повідомила, що зміна, яке відключить порт Lightning на нижній частині iPhone через годину після того, як користувачі заблокують свої телефони, є частиною оновленого програмного забезпечення, які будуть випущені восени.

Відео дня

Ця зміна розроблена для кращого захисту приватної інформації користувачів iPhone. Для більшості людей, які регулярно використовують пристрої, вона буде непомітною, але поліції буде набагато важче використовувати інструменти вилучення даних, які прикріплюються до порту Lightning.

Однак, за словами Apple, ця зміна не призначене для припинення зусиль правоохоронних органів.

"Ми постійно зміцнюємо захист в кожному продукті Apple, щоб допомогти клієнтам захиститися від хакерів, викрадачів особистих даних і вторгнень в свої особисті дані. Ми дуже поважаємо правоохоронні органи, і ми не розробляємо наші поліпшення в сфері безпеки, щоб зірвати їх зусилля з виконання своїх обов'язків", - йдеться в заяві компанії.

Порт Lightning використовується для зарядки iPhone. Зарядка триватиме, коли пристрої перебувають в стані блокування, а ось передача даних буде заблокована вже через годину. Поліція іноді намагається витягти контент, підключивши пристрої до портів iPhone через кілька днів після їх вилучення у користувачів, які перебувають під слідством.

"Це можна розцінювати як принципову відмову в доступі правоохоронним органам, але це вразливість безпеки. Існує метод, за допомогою якого iPhone може бути зламаний органами правопорядку за допомогою спеціальних пристроїв. Але насправді немає причин думати, що тільки правоохоронні органи матимуть такі пристрої", - сказав Джуліан Санчес, старший науковий співробітник Інституту Катона.

Інструмент GrayKey для злому iPhone, який є розробкою незалежної криміналістичної лабораторії GrayShift, оцінюється в 15 і 30 тисяч доларів в залежності від типу ліцензії. Пристрій дозволяє зламати будь-який iPhone незалежно від версії операційної системи за лічені хвилини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X