Звіт: хто з техногігантів скуповує найбільше компаній, які займаються штучним інтелектом

27 березня 2021, 18:55

У період з 2016 по 2020 рік Apple, Google, Microsoft і Facebook купили 60 компаній у сфері штучного інтелекту. Майже половину з них поглинув яблучний гігант.

Згідно зі звітом аналітичної компанії GlobalData, в технологічному просторі ШІ в 2016-2020 роках домінували американські технологічні гіганти. Чотири з п'яти найбільший компаній-покупців — американські; Accenture з Ірландії виявилася єдиною неамериканською компанією, що увійшла в п'ятірку лідерів.

Відео дня

Apple, Google, Microsoft і Facebook за чотири роки скупили 60 компаній у сфері ШІ — 25 з них поглинула Apple.

GlobalData

Фото: GlobalData

«Штучний інтелект залишається ключовим напрямком діяльності технологічних гігантів, і зростаюча конкуренція за домінування в цій сфері призвела до збільшення числа придбань серед цих компаній», — коментує активність техногігантів у поглинанні компаній, що займаються ШІ, Ніклас Нільссон, аналітик GlobalData.

Активність Apple там пов'язують із розвитком Siri та створенням нових функцій для iPhone. Аналітики впевнені, що у такий спосіб Тім Кук хоче наздогнати Google (Google Assistant) та Amazon (Alexa) від яких Apple зі своїм Siri відстає в плані "інтелектуальності". Також Apple хоче зберегти свої позиції в сфері носимих пристроїв — наприклад смарт-годинників. 

Це не перше дослідження, де Apple називають головним покупцем компаній в сфері ШІ. Звіт CB Insights за 2019 рік показав, що з моменту покупки Siri в 2010 році Apple зробила більше придбань в області ШІ, ніж Facebook, Amazon, Microsoft і Google.

Поглинання є загальною стратегією Apple з розвитку своїх технологій. Нещодавно Тім Кук розповів, що за останні шість років компанія придбала близько 100 компаній — це одне придбання кожні три-чотири тижні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X