Навіщо Володька збрив вуса. У мережі розгортається новий скандал навколо особистості творця біткоін

4 липня 2018, 13:03

У мережі з'явилася інформація про те, що батько біткоін Сатоші Накамото пише мемуари. Експерти не можуть підтвердити або спростувати достовірність документа.

Світу досі невідомо, хто стоїть за створенням найпопулярнішої криптовалюти - біткоін, яка відкрила еру цифрових грошей та повністю змінила поняття валюти як такої.

На слуху лиш одне ім'я - Сатоші Накамото, саме так підписалася людина, або група людей, які представили оригінальний код біткоін.

Відео дня

Днями, нібито сам Сатоші опублікував заяву, у якій анонсував вихід книги про історію біткоін та тих, хто стояв за цим.

Перша глава книги, в якій автор описує свої думки на початковому етапі розвитку криптовалюти, вже опублікована в мережі.

Зокрема, там зазначено: «Створюючи біткоін, всі думки зійшлися до того, як інтегрувати вже існуючі ідеї з товариства кіберпанків. Ідеї, які пропонували такі люди, як Адам Бек, Вей Дай, Девід Чаум і Хел Фінні».

Крім історії створення невідстежуваних електронних грошей, в цьому розділі автор вказує, що Сатоші Накамото - це псевдонім, аналог поширеного імені Джон Сміт, який не доводить, що батько біткоін з Японії.

Автор пише, що цікавився криптографією ще з раннього віку і вже у 20 років почав публікувати повідомлення про біткоін. До створення цієї криптовалюти доклали руку різні програмісти, але, як пише нібито Сатоші, його проект став успішним через те, що він опинився в потрібний час у потрібному місці.

З першого погляду, інформація в документі здається цілком реальною і логічною, але деякі експерти скептично ставляться до подібних заяв.

Так, один з авторів Mashable Стен Шродер написав, що сумніви викликаэ відсутність згадок про Ніка Сабо - експерта з криптографії, якого багато хто приймає за справжнього Сатоші Накамото.

Стен також пише, що Сатоші відомий своєю грамотністю, що можна простежити у white paper біткоін - документі, що описує технічну складову криптовалюти. А опублікований витяг з книги був пронизаний помилками.

Автор книги також не дає ніяких переконливих доказів, накшталт листувань з деякими із згаданих творців біктоін, які могли б підтвердити, що це дійсно він.

Австралійський підприємець Крег Райт, який теж привласнював собі ім'я Сатоші Накамото, але не надав жодних доказів, написав, що автор книги про історію біткоін не має ніякої точної інформації або технічних деталей.

Хоча, коли в середині червня 2018-го програміст з LedgerX Брайан Бішоп представив громадськості приватний ключ Сатоші Накамото до сигнальної системи мережі біткоін, він зазначив: «Я не Крейг Райт. На відміну від мене, він не може підписувати повідомлення тривожним ключем біткоін».

Поки відомо лише те, що Сатоші Накамото був першим і довгий час єдиним учасником мережі біткоін. Пізніше, до нього приєднався розробник Ласло Ханьєц, який здійснив першу в історії покупку за криптовалюту у 2010-му - дві піци за 10 000 біткоіни.

Нещодавно, Ласло розповів Business Insider як він особисто спілкувався поштою з таємничим (або таємничими) Сатоші Накамото.

Ласло Ханьєц згадує, що Сатоші був дуже вимогливим і зайнятим, міг відповідати на питання по коду біткоін лише раз у тиждень. За словами програміста, співпраця з Сатоші для нього була свого роду хобі, в той час як творець біткоін ставився до всього надзвичайно серйозно і навіть з параноєю - постійно боявся, що його код можуть зламати або вкрасти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X