Android наблизився до iOS, а Україна - до майбутнього без довідок і черг за ними. Головне в IT за тиждень

11 травня 2018, 20:02

Експерти IT-галузі України з боку бізнесу і держави розповіли про ключові події тижня і те, як вони вплинуть на індустрію.

голова Державного агентства з питань електронного урядування України

Учора на засіданні уряду було прийнято постанову «Деякі питання організації електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів». Вона дає зелене світло для впровадження в Україні «Трембіти» – єдиної системи, яка дозволить усім державним реєстрам взаємодіяти між собою.

Відео дня

Відтак документом розширено перелік пріоритетних державних електронних ресурсів. Також - визначено порядок підключення реєстрів до «Трембіти» та їхньої електронної взаємодії одне з одним. Усе це дозволить державним органам ефективніше використовувати інформацію, якою вони розпоряджаються, та підвищити швидкість надання державних адміністративних послуг для громадян, спростивши адміністративні процеси.

Варто також зазначити, що перелік пріоритетних державних електронних ресурсів було доповнено Державним реєстром фізичних осіб-платників податків. Зазначений реєстр є сьогодні фактично єдиним універсальним ідентифікатором фізичної особи, який використовується у різноманітних кадастрах та реєстрах під час реєстрації юридичних осіб, земельних ділянок, іншого рухомого та нерухомого майна.

Постановою також визначено новий порядок реєстрації електронних ресурсів у Національному реєстрі державних електронних інформаційних ресурсів, так званому реєстрі реєстрів.

Усе вищезазначене – це тільки перші кроки до впорядкування системи електронних реєстрів в Україні, яких на сьогодні нараховується більше 200. Проте Постанова КМУ покликана навести лад з 19 з них – тими, які є більш затребуваними. Такі вагомі кроки дозволять значно підвищити сумісність реєстрів між собою, покращити якість даних, що міститься у них (у тому числі – завдяки виключенню зайвої інформації), а також – удосконалити захист особливо критичних елементів реєстрів.

Володимир Бондаренко

CEO Mauris

На цьому тижні відбулася конференція Google для розробників - Google I/O 2018, на якій була представлена ​​бета-версія нової операційної системи Android P. Кожна нова версія Android іменується назвою солодощів в алфавітному порядку. Але на честь яких солодощів названа Android P поки не відомо: традиційно Google розкриває повну назву ближче до осені, перед фінальним релізом версії.

Головні особливості нової версії Android - це підвищення рівня безпеки, наближення інтерфейсу до iPhone Х, управління жестами і енергозбереження.
На додаток до всього випущено єдиний формат розробки інтерфейсу додатків - Material Design 2. У iOS це було зроблено давно, і весь інтерфейс розроблявся на базі готового набору інструментів. У Android були лише загальні правила без готових елементів управління додатком. Тепер нова версія дозволяє працювати з готовими компонентами, список яких став значно ширшим.

Все ж таки Google по дизайну тяжіє до Apple і рухається слідом за ним в сторону управління жестами.

У той же час компанія продовжує активно розвивати свої сервіси. Також на конференції пройшов Google Play Awards 2018, де в різних номінаціях були названі кращі додатки року. Наша команда проаналізувала кожен з них і виділила лише один, гідний нагороди за рахунок цікавого візуального рішення і незвичайного геймплея - Old Man's Journey.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X