Android-додаток російського Сбербанку став вважати Telegram вірусом

2 липня 2018, 13:38

Російські власники смартфонів і планшетів на Android зазнають труднощів з використанням сервісу Сбербанк Онлайн.

Сервіс онлайн-банкінгу Сбербанку оголошує Telegram вірусом і наполягає на його видаленні, що призводить до зависання гаджета, повідомляє блог про мобільних операторів "Таріфкін".

Відео дня

При спробі входу в систему або здійсненні платежів, онлайн-банкінг висвічує попередження "Якщо не видалити віруси, то виконання операцій може зажадати підтвердження в контактному центрі банку". Нижче вказується "шкідлива" програма - org.telegram.messenger.

Додаток пропонує видалити Telegram, а в разі натискання на скасування пропозиція з'являється знову. Щоб позбутися від циклічного зависання, необхідно згорнути всі додатки. Цікаво, що попередження виводиться не кожен раз, а випадковим чином.

В одному з коментарів співробітників Сбербанку кажуть, що вбудований в онлайн-клієнт антивірус в рідкісних випадках може ідентифікувати месенджери та інші додатки з розширеними правами як вірусні тіла. Представники банку "висловили надію", що незабаром з'явиться оновлення, в якому буде виправлений цей неприємний момент.

Проте, вдалося з'ясувати, що банк знав про цю помилку ще на початку червня, але відповідне оновлення так і не з'явилося.

Раніше НВ повідомляло, що компанія Telegram направила в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) скаргу "на рішення влади Росії про блокування месенджера". За словами юристів, "в результаті обмеження доступу до Telegram, можливість вільно поширювати і отримувати інформацію може втратити не тільки заявник, але також до 15 млн користувачів".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X