Акціонери вимагають від Цукерберга піти з посади голови ради директорів Facebook

14 квітня 2019, 06:29

Група акціонерів компанії Facebook зажадала зняти Марка Цукерберга з посади голови ради директорів однойменної американської компанії.

Відповідну заяву було опубліковано в п'ятницю, 12 квітня, на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США.

"Засновник Марк Цукерберг контролює 51 відсоток голосів, хоча йому належить тільки 13 відсотків акцій компанії", - наголошується в заяві.

Відео дня

Автори заяви наполягають на необхідності розмежувати посади голови ради директорів і генерального директора Facebook - обидві ці посади займає Цукерберг.  

Для оптимізації роботи компанії пропонується обрати замість Цукерберга незалежного голову ради директорів Facebook.

"Генеральний директор, який також є головою ради директорів, може надавати надмірний вплив на раду директорів і її порядок денний, послаблюючи тим самим нагляд ради директорів за діяльністю менеджменту. Розмежування посад голови та генерального директора зменшує цей конфлікт, а незалежний голова забезпечує чіткий поділ повноважень між генеральним директором та іншою частиною ради директорів", - підкреслюється в заяві.

Як передає DW, в результаті ряду прорахунків керівництва компанія Facebook втратила 40% оціночної вартості починаючи з липня 2018 року.

Акціонери покладають відповідальність за ці втрати безпосередньо на Цукерберга, який, на їхню думку, фактично одноосібно управляє компанією.

У списку причин, що призвели до втрати вартості компанії, першої називається втручання Росії у вибори в США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X