5G не завада. ЄС розпочав будувати загальноєвропейську Wi-Fi-мережу

21 березня 2018, 17:12

У Європі ще в цьому році з’явиться тисяча місць для безкоштовного підключення до високошвидкісного бездротового інтернету.

Європейська Комісія розпочала втілення свого проекту WIFI4EU з побудови мережі безкоштовного інтернет-доступу за технологією Wi-Fi. Про це повідомив Euronews.

На першому етапі близько однієї тисячі локацій у Євросоюзі можуть розраховувати на фінансову допомогу у розмірі по 15 тис. євро для встановлення Wi-Fi-точок. Покриття охопить парки, сквери, бібліотеки, медичні центри та інші громадські споруди. Швидкість має бути не менше 30 мегабіт на секунду.

Відео дня

"Ми тут не для того, щоби дублювати існуючу послугу, ми не збираємося покривати територію, яка вже охоплена, тому тут є дуже чітка мета, щоби забезпечити зв'язок по всій Європі, щоби ця зв'язність могла принести користь кожному регіону та кожному громадянину", - заявила Марія Габріель, комісар ЄС з цифрової економіки та суспільства.

Загальна вартість проекту становить 120 млн євро. Кожна країна Європейського Союзу, а також Норвегія та Ісландія можуть розраховувати принаймні на 15 ваучерів по 15 тис. євро. Ті, хто їх отримають, зобов’язані надавати свої послуги без реклами принаймні впродовж перших трьох років після запуску хот-спотів.

Цікаво, що Європа будуватиме безкоштовну Wi-Fi-мережу не зважаючи на те, що в ЄС добре розвинена мобільна 3G/4G-інфраструктура. А також прийнятий план із запровадження в найближчі роки новітнього бездротового стандарту – 5G.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X