4G близько. Стало відомо, хто візьме участь у тендері найкращих радіочастот для четвертого покоління

26 лютого 2018, 15:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Київстар, Vodafone та лайфселл отримали від телеком-регулятора право взяти участь у розпродажі 4G-радіочастот, які дозволять підключитися до високошвидкісного бездротового інтернету мільйонам українців.

Три найбільші мобільні оператори України допущені до участі в аукціоні 4G-частот у діапазоні 1800 мегагерц (МГц). Відповідне рішення сьогодні прийняла Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Відео дня

Київстар, Vodafone та лайфселл уже сплатили гарантійні внески у розмірі 10% від вартості повних ліцензій. Київстар як оператор із найбільшою абонентською базою викупить п’ять лотів (25 МГц) за ціною 1,325 млрд грн. Vodafone і лайфселл, відповідно, чотири (20 МГц) і три (15 МГц) лоти за 1,06 млрд грн. і 795 млн грн.

Основна боротьба розгорнеться за додаткові радіочастоти – четвертий-шостий лоти по 5 МГц, які НКРЗІ виставить на вільні торги. Президент Київстару Петро Чернишов минулого тижня заявив, що його компанія має намір викупити найбільше смуг. Усі три оператори подали заявки на ці три додаткові лоти, однак потім лайфселл передумав торгуватися за п’ятий лот. Вартість кожного з них становить 265 млн грн.

Отже, на тендері, який пройде 6 березня 2018 року, усі три оператори за право надавати 4G-послуги витратять щонайменше 3,975 млрд грн, або й значно більше, ніж 4 млрд грн.

Смуги у 1800 МГц оператори уже давно, з кінця 90-х минулого століття, використовують для 2G – голосового зв’язку переважно у містах. Це обумовлено особливістю радіозв’язку, чим "нижча" частота, тим більший радіус дії однієї базової станції і тим менша її пропускна спроможність. Тому майже вся України покрита 900 МГц, а у містах, де висока концентрація користувачів – 1800 МГц і останні кілька років – 3G-мережами (1900-2100 МГц).

Для того, щоби запустити у цьому діапазоні 4G, компанії за узгодженням з НКРЗІ домовилися про обмін частот (рефармінг). Це потрібно для того, щоби отримати суцільні смуги – раніше вони видавалися хаотично – необхідні для запуску високошвидкісного мобільного інтернету. Зараз, у мережах 3G, оператори декларують максимальну швидкість до 42 Мбіт/с. У мережах четвертого покоління цей показник зросте в кілька разів.

Перший в Україні 4G-тендер пройшов 31 січня 2018 року. На ньому оператори викупили частоти у діапазоні 2600 МГц, який вибірково використовуватимуть у великих містах, на курортах, на прикордонних переходах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X