21 століття. В Play Store знайшли саудівський додаток для стеження за жінками

13 лютого 2019, 16:03

У магазинах додатків Apple і Google знайшли додаток від уряду Саудівської Аравії, який дозволяє чоловікам відстежувати жінок і обмежувати їх поїздки.

Додаток Absher, розроблений Міністерством внутрішніх справ Саудівської Аравії, служить для різних електронних послуг, в тому числі і дуже несподіваних, пише Gizmodo .

У додатку доступні такі функції, як запит паспорта, свідоцтва про народження, реєстрації транспортного засобу або іншої документації. Але він також дозволяє чоловікам з Саудівської Аравії "визначати, коли і як жінки можуть перетинати кордони Саудівської Аравії". Absher можна використовувати для обмеження того, в які країни і міста можуть подорожувати мешканки Саудівської Аравії, а також взагалі не дозволяти їм подорожувати за межі країни.

Відео дня

Крім того, вбудована система SMS-повідомлень використовується для оповіщення чоловіків, якщо жінки намагаються виїхати самостійно.

Це досить велика проблема, враховуючи, що жінки в Саудівській Аравії живуть під патріархальною системою "опіки", яка вимагає, щоб вони були юридично залежними від батька або чоловіка і отримували дозвіл від чоловіків відвідувати школу, керувати своєю роботою і фінансами, вступати в шлюб і подорожувати. Жінки також можуть бути заарештовані за "неслухняність".

Додаток Absher, здається, автоматизує елементи цієї системи, і саудівські чиновники стверджують, що додатком користуються 11 млн чоловік.

Фахівці прийшли до висновку, що додаток порушує політику обох онлайн-магазинів, а представники правозахисної організації Amnesty International заявили, що сервіс порушує права жінок.

"Ми закликаємо Apple і Google оцінити ризик порушень прав жінок, яким сприяє додаток. Використання Absher для обмеження свободи переміщення жінок ще раз підкреслює небезпеку системи дискримінації і необхідність справжніх реформ в області прав людини в країні", - сказали в організації.

Сенатор-демократ Рон Уиден також обрушився з критикою на Google і Apple через розміщення додатка, заявивши, що це "недобросовісно" і допускає "образливі дії по відношенню до жінок в Саудівській Аравії".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X