1+1 медіа знайшла "крайніх" у прихованому видобутку криптовалюти на своїх сайтах

18 жовтня 2017, 20:02
Відвідувачі сайту TCH.ua на додачу до новин отримали скрипт, який без їхнього відома "майнив" криптовалюту Monero. Тепер 1+1 поскаржилася на розробника – Newzmate – у Кіберполіцію

1+1 медіа поскаржилася у Кіберполіцію на Newzmate, розробника сервісу e-mail-розсилок, звинувативши його у прихованому майнінгу криптовалюти Monero. Про це сьогодні повідомила прес-служба 1+1 медіа.

Відео дня

Програмне забезпечення (ПЗ) Newzmate без дозволу встановлювалося на персональні комп’ютери відвідувачів сайтів медіагрупи 1+1. Прихований скрипт Coin-hive після завантаження використовував обчислювальні ресурси без відома користувачів для майнінгу криптовалюти Monero. Ці факти встановило розслідування, яке наприкінці вересня цього року провів департамент 1+1 digital.

Справа зі скриптом

За даними 1+1 медіа, програма потрапила на сайти медіагрупи після придбання сервісу електронних розсилок Traqli. Його розробник, компанія Newzmate, запропонувала редакції TCH.ua безкоштовну передплату за умови використання скрипту для майнінгу. Цю пропозицію TCH.ua відхилила.

Юристи 1+1 медіа поскаржилися на Newzmate у Кіберполіцію. Вони вважають, що подібні дії підпадають під статтю 361 Кримінального кодексу: Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку.

"Ми зібрали доказову базу і подали заяву до Кіберполіції про злочин. Репутаційний збиток оцінити в такому випадку досить важко, тому ми залишаємо це на розсуд правоохоронців", – розповіли НВ у прес-службі 1+1 медіа.

Засновник і керівник Newzmate Олексій Чапко у відповідь на запит НВ заявив, що до сьогоднішнього дня він не знав про проблеми 1+1 медіа з прихованим майнінгом. За його словами, все почалося 27 вересня 2017 року після звернення одного з клієнтів компанії з Індії. Сторони домовилися випробувати спосіб монетизації трафіку з можливістю використовувати сервіс Traqli безкоштовно. Але для цього потрібно було погодитися на варіант із майнінгом криптовалюти як альтернативу рекламі. Все це мало відбуватися за дозволом відвідувачів сайту.

В той самий день Newzmate запропонувала цей варіант Костянтину Войтенку, керівнику TCH. Який раніше, під час спільного пілотного проекту, попросив підшукати варіанти безкоштовного використання сервісу e-mail-розсилок. "Коли я розповів йому про цю опцію, він сказав, що такий варіант їх не цікавить і ми на цьому закрили діалог", – зазначив Чапко.

За його словами, після двох годин тестування інший клієнт Newzmate повідомив, що згаданий скрипт працює на його сайті. Розробники провели перевірку та встановили, що причиною стала помилка у коді. "Майнінговий скрипт зачепив не тільки тестового клієнта, але й приблизно 10% трафіку інших клієнтів", - розповів керівник Newzmate. Як тільки в компанії про це дізналися, зазначив він, то відразу припинили тест і до кінця того ж дня видалили скрипт із програмного забезпечення.

Пізніше медіакомпанія висловила своє здивування позицією Newzmate. "Нам дивно чути заяви про технічні помилки з боку Newzmate тільки після публічного розголосу і звернення в Кіберполіцію. Адже раніше нас як клієнта ніхто не попередив про будь-які збої або можливі неполадки в системі. Хоча Newzmate, як виявилося, було про це відомо. Скрипт для майнінгу відразу після виявлення на сайтах 1plus1.ua, tsn.ua, 2plus2.ua, tet.tv видалили наші фахівці, а не підрядник. Тому у нас залишається багато питань", - заявила прес-служба 1 + 1 медіа.

Не один у полі воїн

Минулого місяця стало відомо, що низка українських засобів масової інформації майнили криптовалюту за рахунок відвідувачів їхніх сайтів. Зокрема, football.ua, Korrespondent.net, iSport.ua, tochka.net – всі вони входять в Український медіа холдинг.

Пізніше football.ua та Korrespondent.net подякували своїм уважним читачам за те, що ті допомогли виявити та усунути проблему.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X