Зоряні війни. Японський зонд скинув заряд на поверхню астероїда Рюгу

5 квітня 2019, 15:48

Японський зонд Hayabusa 2 п'ятого квітня успішно запустив вибуховий пристрій на астероїд Рюгу, щоб на його поверхні утворився кратер.

З кратера планується зібрати матеріал, який міг би пролити світло на еволюцію Сонячної системи, повідомляє The Japan Times .

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) заявило, що це був перший в світі подібний експеримент на астероїді, після того, як по знімках вдалося підтвердити, що порода після вибуху піднялася з поверхні астероїда. Проект Deep Impact від NASA успішно створив штучний кратер на кометі ще в 2005 році, але тільки з метою спостереження.

Відео дня

Зонд Hayabusa 2 випустив "невеликий ручний ударник" (SCI) - конусоподібної пристрій з мідним дном - з висоти 500 метрів над астероїдом Рюгу. Згодом ударний елемент вибухнув, як і планувалося, просунувши мідне дно в напрямку Рюгу, де він вибив кратер на поверхні астероїда.

Hayabusa 2 обережно відсунувся від області, щоб уникнути пошкодження сміттям від вибуху або зіткнення з астероїдом. При цьому він успішно випустив камеру над місцем вибуху, яка була в змозі захопити зображення події.

У той час було неясно, коли прийде перше підтвердження успіху місії. Після вибуху і удару самому зонду буде потрібно два тижні, щоб він повернувся в "вихідне положення" біля Рюгу.

"Це складна місія, але ми ретельно підготувалися до неї. Решта залишаю на волю долі", - сказав Такаші Кубота, професор Інституту космічних і астронавтичний наук JAXA.

За словами вчених JAXA, розмір кратера ще належить підтвердити, але він може досягати 10 метрів в діаметрі, якщо поверхня піщана, або трьох метрів в поперечнику, якщо вона складається з каменів.

Мета створення кратера на Рюгу - зібрати матеріал з-під поверхні астероїда, який міг би пролити світло на ранні стадії розвитку Сонячної системи. Вважається, що астероїд містить відносно велику кількість органічної речовини і води, яким приблизно 4,6 млрд років.

Автоматична міжпланетна станція Hayabusa 2 була запущена в кінці 2014 року і призначена для дослідження навколоземного 500-метрового астероїда (162173) Рюгу протягом півтора років. У червні минулого року станція прибула до астероїда і вийшла на стабільну орбіту навколо нього, а потім висадила на поверхню астероїда два невеликих модуля MINERVA-II і апарат MASCOT (Mobile Asteroid Surface Scout), а також визначила масу і об'єм астероїда.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X