Зоряні війни відпочивають. Як змінилося озброєння завдяки технологіям?

22 травня 2018, 21:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Поки ми захоплюємося новими функціями сучасних смартфонів, влада різних країн по всьому світі вкладають мільярди доларів у розробку нової зброї. Яка кінцева мета таких витрат – поки невідомо, але деякі проекти дійсно вражають. НВ представляє п'ять найцікавіших технологій озброєння майбутнього.

Технології змінюють все, і зброя не виняток. Після першого застосування комп'ютерних систем під час збройних конфліктів, стало зрозуміло, що цифра назавжди змінить багатовікову історію військової науки.

Відео дня

Навіщо готувати заплутані ландшафтні стратегії, посилати шпигунів за розвідданими, ризикувати тисячами солдатів і вчити новобранців віддавати життя в ім'я своєї країни, якщо вже зараз новітній дрон, без жодних людських втрат, може знищувати цілі військові бази супротивників.

Передові країни розуміють, що інвестування у кіберсферу та розвиток систем озброєння зі штучним інтелектом (ШІ) є набагато продуктивнішими, ніж класичне виробництво сотень тисяч тонн броні, яка, не факт що захистить солдата.

Однією з таких країн виявилася Індія, в якій нещодавно оголосили про, мало не найамбітніший, проект державного оборонного озброєння.

Індійська влада плануює застосувати технології ШІ в усіх трьох військових сферах - наземній армії, морфлоті та повітряних військах. Схоже, що такі дії - це відповідь на масові інвестиції Китаю у військову IT-сферу та заяви влади Народної Республіки про те, що вони хочуть зробити Китай центром технологій ШІ вже до 2030 року.

Представник оборонної промисловості Індії Aджай Кумар каже: «Це підготовка Індії до збройних конфліктів наступного покоління. ШІ - це майбутнє. Нам потрібно бути готовими до зброї майбутнього, яке все більше і більше буде керуватися технологіями, буде все більш автоматизованою та роботизованою».

За словами Аджайя, збройні сили Індії планують використовувати приватний сектор промисловості країни та свою просунуту IT-індустрію для створення безпілотних літальних апаратів, безпілотних військово-морських суден, безпілотних танків та систем автоматичної роботизованої зброї.

Таким чином, Індія приєднується до пулу розвинених європейських країн, США та Китаю, які вже використовують можливості ШІ у військово-промисловому комплексі не тільки для розвідки, а й для активних бойових дій.

З огляду на це, НВ представляє п'ять найцікавіших технологій озброєння майбутнього.

Розумні кулі

Стрільба на далекій відстані, навіть з найпотужнішої зброї, часто може бути неефективною з багатьох причин, враховуючи похибки вітру, криву польоту та аеродинаміку кулі.

Але в Управлінні нових технологій Міністерства оборони США DARPA придумали як вирішити цю проблему.

Проект EXTO (екстремальна точність стрільби) допомагає навіть непрофесійному снайперу вести точну стрільбу в найскладніших умовах.

Система використовує спеціальну оптику, яка фокусується на об'єкті в режимі реального часу.

За допомогою такої технології, можна вести вогонь навіть по рухомих цілях за будь-яких погодних умов, адже куля сама скоригує свою траєкторію.

Морський мисливець

Фото: nationalinterest.org

Одна з найновішіх безпілотних технологій армії США, яка була представлена ​​всього два роки тому.

Вагою понад 100 тонн цей 40-метровий тримаран може розганятися до 50 км/год та на одній заправці проводити 70 днів у пошуках ворожих підводних човнів.

Попри новітні радарні технології, які дозволять мисливцеві автономно проходити через вузькі канали та не стикатися з іншими кораблями, як рушійну силу судно використовує два класичні дизельні двигуни.

Ціна такого корабля склала, ні багато ні мало, $20 млн. Але, в перспективі, якщо всі тестові запуски будуть успішними, нова технологія може знизити вартість оборонної розвідки проти підводних човнів та мін з $700 000 до $20 000 на день.

Лазерні гармати

Знаряддя з фантастичних фільмів уже використовують військово-морськіи сили США.

Згідно з Женевською конвенцією, зброю спрямованої енергії (лазер) заборонено використовувати проти людей, тому лазерною гарматою планують атакувати безпілотники.

Надточну зброю потужністю до 30 кВт можуть використовувати як для виведення з ладу систем управління ворожих машин, так і для нанесення фізичних пошкоджень.

У перспективі, така система може бути дуже популярною для знищення безпілотних цілей, адже вартість одного світлового удару становить всього один долар.

Раніше CNN повідомляло, що лазерну гармату, яка здійснює безшумний невидимий постріл зі швидкістю світла, успішно використовували в Перській затоці.

Плазмове силове поле

Американський авіавиробник Boeing три роки тому запатентував технологію із Зоряних Воєн.

Запропоноване ними силове поле повинно захищати військові машини від вибухової хвилі.

Компанія навіть представила проект, в якому пояснювалося, що за допомогою комбінації лазерів, електроенергії та мікрохвиль, захисна система буде швидко нагрівати повітря і створювати тепловий щит між машиною і вибуховим пристроєм.

На відміну від наукової-фантастики, така система не може захистити об'єкт від прямого потрапляння уламків, а лише знижує рівень вибухової хвилі, щоб запобігти перекиданню та втраті контролю над транспортним засобом після вибуху.

На жаль, поки невідомо на якому етапі перебуває ця розробка.

Адаптивний камуфляж-невидимка

Фото: BAE Systems

Ще одна захисна технологія, розроблена, на цей раз, шведською армією.

Для того, щоб приховати танк або будь-яку іншу військову техніку від апаратів нічного бачення і тепловізорів, його покрили шестикутними пластинами Пельтьє.

Цей матеріал може моментально змінювати температуру і вводити в оману супротивників.

По суті, це великий екран, який у разі чого може видавати себе як за цивільний автомобіль, так і за будь-яку іншу рухому і нерухому техніку або просто зобразити природний фон.

Всупереч революційності і продуктивності описаних технологій, не варто забувати, що будь-яка зброя є антилюдською, і, як писав Альберт Ейнштейн 33-му президенту США Гаррі Трумену в 1945-му: «Я не знаю яка зброя буде у третій світовій війні, але в четвертій ми будемо воювати камінням».

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X