Знесло дах? Чому Ілон Маск продовжує тролити в Twitter і гробити Tesla

8 жовтня 2018, 20:03

Необґрунтовані записи в Twitter призвели до того, що Ілона Маска тимчасово усунули з ради директорів Tesla. Попри незначне покарання, Маск ображає Комісію з цінних паперів і знову наривається на конфлікт.

Twitter Ілона Маска довгий час залишався предметом захоплення публіки, захоплення воістину грандіозним, сміливим і харизматичним інженером. Але, останнім часом, офіційна сторінка Маска в цій соцмережі вилізла йому боком.

Відео дня

Твіт тримісячної давності, в якому засновник Tesla поручився викупити компанію у акціонерів, коли її акції виростуть до $420, приніс досить плачевні результати: Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) вирішила, що Ілон Маск повинен залишити пост голови ради директорів Tesla і особисто виплатити $20 млн (ще $20 млн повинна виплатити сама Tesla).

Маск не мав права повідомляти про це зі свого особистого облікового запису без будь-якого попередження і просто зманіпулював цінними паперами в розпал торгів на ринку. Експерти відзначають, що, в цьому сенсі, Ілону навіть пощастило, адже він відбувся копійчаним штрафом (його статок - майже $20 млрд) і як і раніше залишається виконавчим директором компанії.

По суті, одне з федеральних відомств США пішло керівнику Tesla на поступки, хоча багато вкладників втратили свої гроші через стрибки акцій, викликаних неправдивими заявами Маска.

Здавалося б, живи і радій, але це зовсім не про нашого героя. Замість того, щоб трохи стримати свій запал, Ілон Маск висміяв Комісію з цінних паперів, назвавши її "Комісією зі збагачення для короткострокових вкладників".

У цій заяві він висміяв абревіатуру Комісії SEC, розшифрувавши її не «Securities and Exchange Commission", а "Shortseller Enrichment Commission". Ймовірно, тут Маск мав на увазі, що його початковий твіт про викуп компанії мав конкретну мету - позбутися короткострокових інвесторів, які торгують акціями під час їх стрибків.

І тепер, після своєї грубої помилки, він намагається звинуватити SEC в тому, що вона нібито грає проти Tesla.

Багато хто в мережі сприйняли це як останній рубікон, який точно вказує на те, що твіти Маска - це не просто смішні фрази для публіки. Жоден адекватний керівник свідомо не писав би те, що точно зробить фінансове становище його компанії ще гірше (після цього твіту, акції Tesla знову поповзли вниз ).

Або соцмережа найбільш обговорюваного підприємця перетворилася на один з інструментів його діяльності, або сам підприємець трохи збожеволів на тлі колосальної критики.

У зв'язку з цим, НВ представляє три найпопулярніші версії, які пояснюють, що сталося з Twitter Ілона Маска останнім часом.

Версія №1 (абсурдна, але не безпідставна) - Шахрай

Існує думка, що Маск навмисне почав гробити свій імідж, щоб плавно "злити" проблемне виробництво електрокарів Tesla. Компанія дійсно має ряд проблем, які менеджмент не може вирішити вже кілька років.

Тим більше, за цей час на ринку з'явилося багато конкурентів, які готові за набагато меншу суму запропонувати покупцям приблизно такий же електрокар за рівнем функціональності і практичності.

Якщо так, то обговорювані твіти Ілона - це не просто поодинокі витівки для хайпу, а холодний розрахунок одного з геніїв сучасності. Мовляв, якщо Tesla все одно піде старцювати найближчим часом - чому в цьому повинен бути винен один Маск?

Інженер може грамотно піти від відповідальності перед своїми інвесторами, змусивши їх звільнити себе. Таким чином, він зможе зосередитися на управлінні SpaceX (у якої, до речі, справи йдуть набагато краще, ніж у Tesla), і ніхто не зможе його звинуватити в можливому банкрутстві Tesla.

Версія №2 (найпопулярніша) - Псих

Найбільш частою реакцією на пости Ілона Маска в Twitter було те, що він починає потихеньку божеволіти.

Сам підприємець нещодавно розповів в інтерв'ю The New York Times, що працює по 120 годин на тиждень, не залишає виробництво по кілька днів, переживає труднощі через те, що рідко бачиться з дітьми і останній раз був у тижневій відпустці в 2001-му, коли хворів на малярію.

Як писало НВ, такий фанатичний підхід до роботи може мати летальні наслідки і призвести до серцево-судинних захворювань, раку або навіть самогубства.

У мережі також неодноразово з'являлися чутки, що рада директорів Tesla нібито критикувала Маска за часті публікації в Twitter пізно вночі або вживання наркотиків.

Цілком можливо, адже управління декількома настільки масштабними проектами вимагає нелюдських сил або вживання певного допінгу. Хоча, з огляду на Ілона, складно сказати напевно, - з Землі він чи, дійсно, з Марса.

Версія №3 (найбільш адекватна) - Авантюрист

Також поширеним, але менш цікавим варіантом є те, що ексцентричний характер Ілона Маска змушує його йти до кінця навіть у тих ситуаціях, коли він відверто неправий.

Перевезти людей на Марс, створити систему надзвукових вакуумних поїздів і перевозити пасажирів на ракеті в будь-яку точку Землі менш ніж за годину - що може бути божевільнішим?

На відміну від багатьох "геніїв", Маск дійсно втілює всі ідеї в реальність, хоч перебільшує з термінами своїх обіцянок. Природно, що у такої особистості може бути своя дивовижна позиція з приводу чого-небудь.

Згадати тільки серйозний скандал із порятунком дітей у Таїланді, коли Ілон Маск назвав педофілом британського дайвера, після того, як його ідею відкинули. А минулого місяця він не відмовився від марихуани у відомому радіошоу Joe Rogan Experience.


Останнім часом сталася маса таких ситуацій, не кажучи вже про "рядові" події, на зразок того, що Маск запустив свою Tesla Roadster в космос, особисто відмовив у продажу Tesla Model X бізнесмен Стюарту Елсопу і заявив, що хоче померти на Марсі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X