Злетіла. Компанія Blue Origin провела успішні випробування ракети New Shepard

23 січня 2019, 17:20

23 січня в 17-08 по Києву, з невеликим відставанням від графіка стартувала десята тестова місія New Shepard за підтримки програми NASA Flight Opportunities Program.

Ракета стартувала з посадкового майданчика Corn Ranch в Західному Техасі, пише Wired .

Спочатку випробування мало відбутися 18 грудня 2018 року. Але його довелося спочатку перенести на 19 грудня через "проблеми з наземною інфраструктурою", а потім на 21 січня. Останній раз запуск перенесли вже 21 січня через сильний вітер на стартовому майданчику.

Відео дня

Транспортний засіб несе безліч спонсорованих NASA корисних навантажень в суборбітальний простір, де вони проведуть кілька хвилин в невагомості, перш ніж повернутися на Землю.

Через чотири хвилини після старту перший ступінь успішно відокремився від ракети. А ще через три хвилини перший ступінь повернувся на Землю.

"Капсула досягла свого апогею і повертається додому зі своїми науково-технічними даними NASA", - написали в блозі Blue Origin. Таким чином, випробування пройшло успішно.

"Абсолютний, неймовірний успіх", - заявила глава відділу по стратегії і продажу Blue Origin Аріан Корнелл.

Як запевняла Аріан Корнелл, компанія має намір відправити туристів в суборбітальний політ "на початку 2019 року". Однак, вартість такого польоту поки не визначена.

New Shepard є пілотованою капсулою, яка стартує вертикально за допомогою одноступінчастої багаторазової ракети і потім приземляється за допомогою парашутів. Ракета здійснює самостійний спуск і вертикальну посадку за допомогою двигуна. Основним призначенням системи є космічний туризм. Система названа на честь Алана Шепарда - першого американського астронавта, який здійснив суборбітальний політ.

Останній раз Blue Origin літав 18 липня, коли випробували ключовий механізм безпеки для своїх майбутніх пілотованих польотів. Після перетину лінії Кармана, яка окреслює космічний простір, ракета New Shepard успішно перевірила можливості евакуації екіпажу.

Раніше НВ повідомляло, що Blue Origin показала оновлений дизайн величезної New Glenn Rocket . Нове відео демонструє нову конструкцію ракети New Origin Glenn від компанії Джеффа Безоса, дебют якої запланований на 2021 рік. Ролик показує основні моменти типовою місії для двоступеневої ракети, включаючи посадку першого ступеня в море, по аналогії з Falcon 9.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X