Зберегти енергію. Японський стартап ispace планує першим випробувати твердотільну батарею на Місяці

22 лютого 2019, 12:06

Батарея нового типу ще знаходиться в розробці на Землі, але може відправитися на Місяць вже в 2021 році на борту комерційного корабля.

Така батарея повинна буде витримувати екстремально низькі температури, пише The Verge .

Країни і компанії, такі як ispace, прагнуть відправити роботів і людей на Місяць - і їм знадобиться енергія для живлення їх роверів, місць проживання та різного електронного обладнання, як тільки вони туди доберуться. Сонячна енергія - варіант, але області місячної поверхні залишаються без сонячного світла тижнями. У такі дні без Сонця температура падає, і сонячні батареї не отримують ніякого світла. Пошук батареї, здатної витримувати екстремальні перепади температури і при цьому ефективно накопичувати енергію, може стати великим благом для дослідження Місяця.

Відео дня

Твердотільні батареї можуть бути перспективним рішенням. У таких батареях електроліт представляє собою твердий матеріал, який дозволяє іонам рухатися вперед і назад. Замість того, щоб рідина оточувала все, різні частини акумулятора складені в суцільні шари, що також робить батарею більш компактною.

Передбачається, що твердотільні акумулятори містять більше енергії і заряджаються швидше, ніж звичайні літій-іонні акумулятори. Теоретично, вони могли б також краще пережити різкі перепади температури Місяця від 127 градусів на сонці до -173 градуси в тіні. У той час як сильний холод змусить твердотільні батареї заряджатися повільніше, вони, принаймні, зможуть "вижити" в космосі.

Така батарея під назвою Moon буде виготовлена ​​японською компанією NGK Spark Plug. Компанії ще не уточнили точні характеристики батареї Moon, але кажуть, що в ній буде керамічний електроліт. План полягає в тому, щоб провести кілька дуже простих випробувань, щоб подивитися, чи зможе батарея вижити і утримати заряд в вакуумі.

За словами Рао Сурампуді, керівника відділу програм по системам живлення в Лабораторії реактивного руху NASA і автора кількох звітів про накопичення енергії в космосі, в використанні твердотільних батарей в космосі немає нічого нового. "Ми почали роботу над твердотільними батареями в 1991 році. І ми все ще працюємо над цим", - зізнався вчений.

"Основна проблема полягає в тому, що термін служби твердотільних батарей неймовірно обмежений. Це не буде дуже корисно в космосі, де речі повинні працювати протягом тривалого часу. Ви можете замінити акумулятор на своєму автомобілі або мобільному телефоні, але ви не можете повернутися і замінити акумулятор на космічному кораблі", - додає Сурампуді.

Додамо, ispace планує запустити свою першу місію - місячний орбітальний апарат - на борту ракети SpaceX Falcon 9 десь в 2020 році. Якщо старт пройде вдало, то компанія запустить місячний всюдихід, який буде нести батарею, на іншому Falcon 9 в 2021 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X