Зате не нудно. В Японії розробили супутник для створення метеорних дощів

17 січня 2019, 15:22

Компанія Astro Live Experiences вивела на орбіту висотою близько 400 км супутник зі штучними метеоритами.

Якщо випробування пройдуть успішно, метеори будуть запускати під час свят замість феєрверків, пише Science Alert .

З низької навколоземної орбіти, на висоті близько 400 км, супутник вагою в 65 кг буде викидати вантаж дрібних металевих кульок діаметром менше дюйма в напрямку Землі. Те, з чого вони зроблені, є комерційною таємницею, але кульки призначені для того, щоб згоріти при повторному вході в атмосферу, створюючи потік різнокольорових смуг світла в небі, видимих в межах 200 км.

Відео дня

Проект отримав назву Sky Canvas. Очікується, що кожен супутник буде нести достатньо кульок для декількох шоу.

"У порівнянні з природними, наші метеори більш масивні і рухаються в атмосфері повільніше, що дозволяє спостерігати їх протягом більш тривалого часу", - сказав Хірокі Кадіхара з Astro Live Experiences.

Але зробити це досить складно. Щоб згоріти, кулькам потрібна достатня швидкість, тому їх потрібно викидати з супутника, а не просто відпускати. І механізм для цього повинен буде мати якомога меншу віддачу, щоб уникнути відправки супутника в космос.

Команда розробила газовий балон з пневматичним приводом, який випускає кульки зі швидкістю 8 км в секунду. Але, як сказав інженер ALE Адріан Лемаль, "це те, що ніколи не розроблялося тут, на Землі, і ми повинні переконатися, що воно працює в космосі".

Команда хоче, щоб супутник запрацював в наступному році, коли вони сподіваються скинути свої штучні метеори над Хіросімою, через 75 років після того, як Америка скинула дві атомні бомби на Японію.

Однак, вчені стурбовані тим, що видовище створить значні проблеми. Простір навколо Землі вже переповнений активними системами, і, якщо щось піде не так із супутником ALE - наприклад, викид кульок під трохи неправильним кутом - це може призвести до зіткнень з тонким супутниковим обладнанням. І, звичайно ж, існує проблема збільшення світлового забруднення, яке може завдати шкоди астрономічними спостереженнями.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X