Запрацювало. Зонд Curiosity вперше після поломки зібрав проби марсіанського грунту

6 червня 2018, 14:40

Після 18 місяців бездіяльності бортова лабораторія марсохода Curiosity повернулася в робочий стан завдяки роботі інженерів з Лабораторії NASA з вивчення реактивного руху.

Це стало можливим після розробки нових методів буріння без стабілізуючих упорів, повідомляє офіційний сайт NASA.

"Це був подвиг, він представляє місяці і місяці роботи нашої команди. Інженери повинні були створити новий спосіб для ровера, щоб свердлити каміння на Марсі після того, як в грудні 2016 року механічна проблема зіпсувала дриль", - сказав Джим Еріксон, керівник проекту місії Mars Science Laboratory NASA.

Відео дня

20 травня нова техніка дозволила Curiosity пробурити перший з 2016 року зразок гірської породи. 31 травня вдалося проштовхнути марсіанський порошок в лабораторію ровера. Перші дані про зразок грунту з'являться протягом тижня.

Тестування нового методу буріння, а також нових методів доставки зразків триватиме. Проте, навіть перший результат - вже важлива віха для місії, запевняють інженери.

"Наукова команда була впевнена, що інженери справлятся - настільки впевнені, що ми повернулися до зразка, який ми пропустили раніше. Ризик окупився, і тепер у нас є ключовий зразок, який ми, можливо, ніколи раніше не отримували. Дивно, що у нас з'явилася така можливість після п'яти років місії. Це означає, що ми можемо відновити вивчення гори Шарп, по якій зараз піднімається Curiosity", - сказав один зі співробітників місії, Ашвін Васавада.

Інженерам вдалося розробити новий спосіб буріння, при якому марсохід використовує в якості упору тільки свій маніпулятор, що притискає бур до грунту. Фахівці NASA вирішили використовувати датчик зусилля, який спочатку призначався для того, щоб зупиняти маніпулятор при зіткненні з об'єктами. Тепер він допомагає маніпулятору оцінювати силу натискання під час буріння.

Марсохід Curiosity сів на планету в рамках місії NASA Mars Science Laboratory в 2012 році. Марсохід є автономною хімічною лабораторію в кілька разів більше і важче попередніх роверів. За кілька років своєї роботи марсохід надав багато цікавих даних і зробив безліч мальовничих знімків Червоної планети.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X