За все гроші. Трамп пропонував NASA будь-які кошти за політ на Марс

24 січня 2019, 11:52

Президент Дональд Трамп одного разу запропонував NASA "всі гроші, які вам можуть знадобиться", щоб відправити місію до Марса протягом першого терміну його президентства.

Про це в своїй книзі "Команда гадюк" написав колишній директор Білого дому зі стратегії передачі повідомлень Кліфф Сімс, повідомляє Science Alert .

За словами Сімса, безпосередньо перед телефонним дзвінком на Міжнародну космічну станцію в квітні 2017 року Трамп висловив думку, що міссіію на Марс треба направити скоріше. Під час обіду з представниками NASA Трамп запитав свою аудиторію про можливість посадки на Марс. Роберт Лайтфут-молодший, тоді виконувач обов'язки адміністратора NASA, заявив, що США прагнуть висадити людину на Марс до 2030 року.

Відео дня

"Але є спосіб, зробити це до кінця мого першого терміну?", - нібито запитав Трамп.

Сімс пише, що в кімнаті встановилася атмосфера нервозності через різке питання Трампа незадовго до сеансу зв'язку з МКС. Працівники NASA пішли на багато що, щоб скоординувати свої дії з космічною станцією, причому час вважався особливо важливим.

"Все, про що я міг думати, - це те, що нам потрібно було бути на відео через три хвилини... І все ж ми тут розмовляємо про те, щоб заощадити ціле десятиліття з графіка NASA для відправки пілотованого польоту на Марс", - пише Сімс.

Потім, як повідомляється, Трамп запитав Лайтфута: "А що, якщо я дам тобі все гроші, які тобі знадобляться, щоб це зробити? Що якби ми збільшили бюджет NASA, але повністю зосередилися на цьому, а не на тому, що ви зараз робите. Чи може це спрацювати?".

Лайтфут розповів Трампу про складнощі, з якою зіткнеться ця місія, і президент, здавалося, був "явно розчарований".

Більш того, Трамп продовжував розпитувати про можливості польоту на Марс астронавта Пеггі Уїтсон, яка перебувала на борту Міжнародної космічної станції.

Після того, як Уїтсон вказала на технологічні та законодавчі проблеми, Трамп, схоже, пожартував, що хоче завершити марсіанську космічну місію "в мій перший термін або в гіршому випадку в другий".

"Тому я думаю, що нам доведеться трохи прискорити це", - сказав Трамп.

За місяць до телефонного дзвінка Трамп підписав законопроект про фінансування NASA на суму $19,5 млрд. Закон вимагав, щоб NASA взяло на себе зобов'язання досліджувати Марс, і, як повідомляється, був першим у своєму роді за сім років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X