За шість років. Китай зібрався побудувати електростанцію в космосі

19 лютого 2019, 10:02

Китай заявив про плани будівництва міжзоряної електростанції, яка буде обертатися навколо Землі на висоті 36 000 км.

Китайські вчені планують побудувати і запустити малі електростанції в стратосферу в період з 2021 по 2025 рік, повідомляє Engadget з посиланням на китайські ЗМІ.

За даними китайської газети Science and Technology Daily, вже до 2030 року це буде станція потужністю один мегават в 2030 році, а до 2050 року на орбіті з'явиться установка потужністю один гігават.

Відео дня

Без атмосферних перешкод або втрат сонячного світла в нічний час ці космічні сонячні станції могли б стати невичерпним джерелом чистої енергії. Корпорація Китайської академії космічних технологій стверджує, що така установка могла б "надійно забезпечувати енергією 99 відсотків часу при шестиразовій інтенсивності" сонячних установок на Землі.

Китай пропонує перетворити сонячну енергію на електрику в космосі, перш ніж відправляти назад на Землю за допомогою магнетрона або лазера і подавати в мережу через наземну приймальну систему.

Є, звичайно, численні проблеми, пов'язані з цим науково-фантастичним планом. Така електростанція буде важити дуже багато: близько 1000 тонн - тому вивести обладнання на орбіту буде складно. Тому дослідники розглядають можливість будівництва станції вже в космосі з використанням роботів і 3D-друку.

Крім того, оскільки зібрану космічною електростанцією енергію планується перетворювати на мікрохвилі для передачі на наземні колектори, вчені також виявили бажання вивчати питання потенційного впливу мікрохвильового випромінювання станції на атмосферу і екологію планети.

Очікується, що орбітальна космічна електростанція допоможе зменшити забруднення повітря від викидів численних наземних станцій, що працюють на викопних видах палива.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X