З гармати на Місяць. Американський стартап розробляє катапульту для космічних запусків

27 лютого 2018, 10:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія SpinLaunch працює над системою запуску супутників і ракет, яка передбачає використання центрифуги і катапульти.

Таким чином стартап хоче відмовитися від використання дорогих ракетних прискорювачів і палива для них, пише Futurism.

Компанія працює над створенням центрифуги, що обертається, - частини обладнання, яка обертає об'єкт навколо нерухомої точки, - який буде використовувати достатній імпульс для відправки корисного навантаження в космос. Інженери стартапу сподіваються, що центрифуга зможе запускати супутники на надзвуковий швидкості близько 4800 км/год.

Відео дня

Існує також проект використання додаткових ракетних двигунів, щоб дати корисному навантаженню додатковий імпульс, щоб допомогти супутникам подолати атмосферу Землі та вийти на орбіту. Зазначається, що навіть з додатковими ракетами система SpinLaunch могла б стати засобом для запуску дешевших і більш доступних супутників.

Раніше NASA вивчало розробку власної системи катапульт, але виявилося, що розробка економічно ефективної катапульти поки неможлива. Однак засновник і виконавчий директор SpinLaunch Джонатан Яні наполягає на тому, що пропонований метод його компанії буде відрізнятися від минулих спроб NASA.

"SpinLaunch застосовує метод прискорення обертання, кутовий момент використовується для поступового прискорення транспортного засобу до гіперзвукових швидкостей. Цей підхід використовує значно дешевшу архітектуру з набагато меншими витратами енергії", - пояснив Джонатан Яні.

За розрахунками Яни, нова технологія знизить вартість одного космічного пуску менш ніж до $500 тисяч. Як зазначають журналісти, це "сильно відрізняється від ціни SpaceX в $62 мільйони за запуск Falcon 9. Ми могли б побачити абсолютно новий рівень демократизації цін в комерційних космічних польотах".

Нагадаємо, вдень 22 лютого компанія SpaceX здійснила запуск ракети-носія Falcon 9 з супутниками для роздачі інтернету Microsat 2a і Microsat 2b зі стартового майданчика в Каліфорнії. Старт відбувся о 16:17 за Києвом зі стартового комплексу 4Е, на базі ВПС Ванденберг.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X