Є підігріти? Як працюють системи нагрівання тютюну

31 грудня 2018, 16:27
Новини компаній
Тютюнова індустрія розробляє альтернативи традиційному палінню (Фото:надано glo)

Тютюнова індустрія розробляє альтернативи традиційному палінню (Фото:надано glo)

Про шкоду куріння тютюну відомо давно і написано дуже багато. Проте, ця звичка щодня супроводжує безліч людей.

Про шкоду куріння тютюну відомо давно і написано дуже багато. Проте, ця звичка щодня супроводжує безліч людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі — 1,1 мільярда курців. Кожну хвилину на планеті продається 10 мільйонів сигарет. Тютюнова індустрія розробляє альтернативи традиційному палінню. До них належить і технологія heat-not-burn, дослівно — "нагрівання, а не спалювання".

Відео дня

Продукти з потенційно зниженим ризиком, як їх називають виробники, покликані запропонувати альтернативний спосіб споживання нікотину курцям. Тому такі розробки, як наприклад glo™ від British American Tobacco, створені для нагрівання тютюну з виділенням нікотиновмісного аерозолю. Це значно відрізняє їх від класичних сигарет, у яких тютюн спалюється і виділяє дим. В останньому, за даними безлічі досліджень, міститься не менше семи тисяч різних речовин, багато з яких шкідливі як для курців, так і для не-курців, які випадково вдихають цей дим.

вірити
Фото: вірити

Як це влаштовано?

Розберемо принцип роботи таких систем на прикладі glo™. Тут джерело пари — якраз висушений і спеціально оброблений тютюн, а не рідина з нікотином і ароматизаторами, як у продуктах для вейпінгу. Невеликий електронний пристрій з акумулятором оснащений спеціальною камерою з нагріванням. У камері спеціальний тютюновий стік нагрівається за температури приблизно 240-245 градусів Цельсія, коли у звичайній сигареті тютюн горить за температури 900 градусів Цельсія.

Нагріваючись, тютюн виділяє пару — а точніше, аерозоль — у якому переважно вода, гліцерин, ароматичні добавки і нікотин. За смаком він аналогічний тютюну, до якого звикли курці, але без продуктів згоряння, як у сигаретах.

Принцип роботи — простий, проте для створення гаджета залучили безліч фахівців. Зокрема: фізиків, хіміків, біологів, дизайнерів та інженерів, а також експертів щодо тютюнових продуктів і токсикологів. Розробка glo™ тривала приблизно чотири роки, а сума інвестицій у дослідження становила понад 2,5 мільярдів доларів.

Як відчуття?

Оскільки glo™ "заправляється" стіками, механічні дії дуже прості. Досить вставити стік у пристрій, увімкнути девайс натисканням кнопки, і дочекатися вібрації про готовність до експлуатації — і далі можна затягуватися. Тривалість сеансу становить 3,5 хвилини, без будь-якого обмеження щодо затягувань.

Знайомий курцям "нікотиновий удар" — різке підвищення рівня нікотину в крові і відповідні відчуття — аналогічний ефекту звичайних сигарет. Це відрізняє системи нагрівання від вейпа і електронних сигарет, які набагато повільніше доставляють нікотин у кров. Точно так само і режим вживання: якщо е-сигарети можна потягувати довго, системи нагрівання тютюну точно визначають час сеансу використання.

Користувачі glo™ кажуть: пари достатньо, "випускання диму" таке саме, як і у сигарет. Комусь смак спочатку здається незвичним, але все-таки його називають "приємно тютюновим". Згадують і "удар по горлу", до якого звикло багато курців, — приємно «обпалююче» почуття під час вдихання пари з нікотином. Тестери впевнені, що glo™ — хороша заміна сигарет для тих, хто звик палити.

Крім того, оскільки тютюн не згорає, а нагрівається, зникає одразу безліч пов'язаних зі звичайними сигаретами проблем. А саме, неприємний запах диму, який вбирається в одяг, волосся і шкіру, специфічний "аромат" з рота, попіл, як і жовтуваті сліди від нікотину на нігтях і пальцях.

Це має вигляд сигарети?

Якраз glo™ нічим не нагадує звичайні сигарети. Він скоріше нагадує щось з недалекого майбутнього і фантастичних фільмів. Гаджет — маленька елегантна коробочка з алюмінієвим корпусом і приємним на дотик покриттям. Крім того, її можна зробити елементом свого стилю — є чотири забарвлення корпусу: строгий чорний, темний графітовий, блискучий золотистий і ніжний рожевий.

Дизайнери подбали про те, щоб пристрій мав мінімалістичний вигляд. На гаджеті є тільки кнопка "запалювання" з круговим підсвічуванням. А також — кришечка-слайдер, яка оберігає нагрівальний елемент. У нижній частині корпусу ховаються повітрохід, який також є люком для очищення камери і роз'єм для зарядки. Миготіння світлодіода покаже рівень заряду і готовність до використання.

Як і про будь-який гаджет, про glo™ потрібно буде трохи подбати. Для цього в комплекті з пристроєм ідуть щіточка для очищення, шнур для підзаряджання і наочна інструкція. Досвід використання засвідчує, що в акумулятора glo™ — непогана автономність. Його вистачає в середньому на 30 сесій використання без необхідності підзаряджання.

Де можна спробувати?

Провести тест-драйв пристрою можна в магазинах і торгових острівцях великих ТЦ великих міст України – Києва, Дніпра, Харкова, і Львова. Ця ж опція доступна через офіційний сайт myglo.com.ua. Перший магазин glo™ studio відкрився в Києві в середині вересня. Тут докладно розкажуть про пристрій і його технології. У glo™ studio представлено пристрої в чотирьох кольорах, є також п'ять варіантів тютюнових смаків: м'який і насичений тютюновий, ментол, цитрус і ягідний.

Стартовий набір glo™ становить 1899 грн. За ці гроші ви отримаєте сам пристрій для нагрівання тютюну glo™, USB-кабель і блок живлення для заряджання, щітку для очищення пристрою, а також набір стіків (10 пачок стіків). Пристрої glo™ можна купити у фірмовому магазині glo™ studio в Києві, а також і в фірмовому магазині у Львові, торгових центрах Дніпра і Харкова. Також планується відкриття магазину в Одесі на початку наступного року. Крім того, вже зараз продукт можна замовити онлайн на сайті myglo.com.ua.

Докладніше дізнатися, як користуватися пристроєм можливо, перейшовши за посиланням на відео інструкцію https://www.youtube.com/watch?v=I4GoLr2lEM0&feature=youtu.be

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X