Як тобі таке, Ілон Маск? Лазер автомобіля-безпілотника знищив камеру на виставці CES

15 січня 2019, 17:38

Чоловік, який зробив фотографію автомобіля без водія на технічній виставці CES, каже, що його камера вийшла з ладу.

Джіт Рей Чоудхурі зауважив пурпурні плями на всіх своїх фотографіях після того, як сфотографував лазерну систему фірми AEye, пише BBC .

Чоудхурі, представник американського стартапу Ridecell, запевняє, що камері Sony вартістю $ 1198 доларів виповнився лише один місяць, а фірма вже запропонувала купити йому заміну.

Відео дня

"Це був перший ранок CES, і у мене було кілька місць, де я хотів використовувати цю нову камеру, і тепер вона не працює. Пізніше вночі, прочитавши про пошкодження сенсорів різних типів і ще раз переглянувши фотографії, я визначив, що це лідар" , - говорить Чоудхурі.

Представники AEye не відповіли на запит BBC, але в заяві для Ars Technica виконавчий директор компанії Луїс Дуссан сказав: "Камери в 1000 разів чутливіші до лазерів, ніж очні яблука ... Іноді це може привести до теплового пошкодження камери"

Пан Чоудхурі сказав, що він задоволений відповіддю фірми, але вважає, що на стенді повинно було бути попередження.

Лідар працює аналогічно радару і гiдролокатору, використовуючи лазери, а не радіо або звукові хвилі, пояснила Зейна Назер, аспірант з Університету Саутгемптона, що спеціалізується на технології автомобілів без водіїв.

"Потужні лазери можуть пошкодити камери. Датчики камери, як правило, більш сприйнятливі до пошкоджень, ніж людське око. Споживачів зазвичай попереджають ніколи не направляти камеру безпосередньо на лазерні випромінювачі під час лазерного шоу", - сказала Зейна Назер.

Цікаво, що такі гіганти індустрії, як Waymo і Cruise Automation, вже понад рік тестують десятки своїх автомобілів з лідарними системами на дорогах Каліфорнії. За цей час люди робили безліч фотографій безпілотних машин, але ніхто ніколи не скаржився, що його камера зламалася.

"AEye відома своїми лідарними установками з набагато більшою дальністю дії, ніж їх конкуренти, на відстані 1 км в порівнянні з 200 м або 300 м. На мою думку, AEye не повинна використовувати свій потужний волоконний лазер під час подібних шоу", - додала Назер .

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X