Все включено. Puma і MIT випустили кросівки з бактеріями

6 червня 2018, 16:55

Фахівці Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Puma випустили кросівки, вентиляцію в яких контролюють особливі бактерії.

Ідея цієї співпраці полягає в тому, що люди будуть носити живі продукти, що адаптуються, пише CNBC.

Колекція кросівок отримала назву Adaptive Dynamics, і це один з перших в світі видів взуття з елементами так званого біодизайну.

Відео дня

Бактерії, які розміщені всередині щілин на верхньому шарі устілки, здатні виявляти сполуки, присутні в поту. Потім бактерії реагують, змінюючи провідність устілки. Далі відбувається реєстрація цих змін. В кінці взуття передає інформацію на інтелектуальний пристрій користувача. Користувачі можуть прочитати все про втому і рівні продуктивності в режимі реального часу.

"Біодизайн може стати новим способом взаємодії людини з матеріалами; матеріал може самостійно змінювати форму відповідно до змін середовища", - підкреслили автори кросівок.

Офіційних планів щодо виходу такого взуття на ринок поки немає, проте очікується, що колекція все ж з'явиться у вигляді лімітованої серії, після чого деякі напрацювання можуть бути використані в основний лінійці продуктів Puma.

Крім того, Puma представила футболку Carbon Eaters з маленьким контейнером, наповненим культурою мікроорганізмів, які реагують на підвищену концентрацію вуглекислого газу в повітрі зміною кольору.

Puma і MIT Design Lab сподіваються сформувати майбутнє спортивного одягу з використанням нових технологій. Їх співпраця може потенційно вплинути на дизайн спортивних трикотажних виробів, бейсбольної екіпіровки і взуття для бігунів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X