Vodafone і Huawei заявили про "перший у світі дзвінок за технологією 5G"

22 лютого 2018, 11:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанії Vodafone і Huawei оголосили про "перший в світі дзвінок" через мережу, побудовану згідно з нещодавно схваленою специфікацією Non-Standalone (NSA) 5G New Radio.

Під час демонстрації передача даних досягла швидкості вище 2 гігабіт на секунду і здійснювалася в діапазоні 3,7 ГГц, повідомляє Newsweek.

Дзвінок було зроблено з комп'ютера в інноваційному центрі Барселони генеральним директором Vodafone Альбертом Буксаде в штаб-квартиру іспанського держсекретаря з інформаційного суспільства та цифровим справам Хосе Марії Лассалле.

Відео дня

Під час дзвінка використовувалося здвоєне з'єднання 4G і 5G. У другому тесті був успішно виконаний відеодзвінок з використанням 5G-з'єднання для передачі даних. У Vodafone зазначили, що для виклику використовується обладнання радіодоступу Huawei.

Генеральний директор Vodafone Антоніу Коїмбра зазначив: "Реалізація цього першого 5G-з'єднання в Іспанії відображає лідерство Іспанії в області мобільних технологій. Розгортання мобільних мереж є фактором, дуже важливим для конкурентоспроможності та цифрової трансформації країни". За словами експертів, введення 5G сприятиме розширенню можливостей бездротового зв'язку.

Цікаво, що після тестування офіційні особи Vodafone заявили, що недавні випробування конкуруючих телекомунікаційних компаній не відповідають останнім стандартам 5G, тому саме цей дзвінок має вважатися першим. Зокрема, минулого тижня американські AT & T і Verizon також заявляли, що завершили виклик із використанням системи 5G.

У грудні 2017 року НВ повідомляло, що 3GPP, організація, яка регулює стандарти стільникового зв'язку в всьому світі, офіційно визначила першу специфікацію для стандарту 5G. За попередніми даними, для користувача швидкість отримання даних в мережі 5G становитиме мінімум 20 Гбіт/с, швидкість передачі - від 10 Гбіт/с. Мережа має підтримувати мінімум мільйон підключених пристроїв на один квадратний кілометр.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X