Позаземна рівноправність. NASA відправить перший жіночий загін у відкритий космос

7 жовтня 2019, 11:27

Керівництво NASA вирішило відродити ідею з відправкою першого повністю жіночого загону у відкритий космос. Раніше від цього відмовилися нібито через відсутність необхідних скафандрів.

На початку 2019-го в американській аерокосмічній адміністрації NASA заявили, що планують вперше відправити у космос повністю жіночий загін. Через пару місяців від цієї ідеї відмовилися, оскільки астронавтам Кристині Кох і Енн Макклейн потрібні були скафандри одного розміру, а саме «середній розмір з жорсткою верхньою частиною торса».

Відео дня

Днями NASA опублікувало інформацію про серію нових виходів у відкритий космос, яка знову включає план з першим повністю жіночим загоном.

Перший в історії вихід жіночої команди у відкритий космос запланований на 21 жовтня 2019-го. Замість Енн Макклейн (яка нещодавно стала учасницею поки єдиного злочину в космосі) штатну процедуру з обслуговування Міжнародної космічної станції виконає Джессіка Мейр, яка зараз є другою жінкою на МКС.

NASA вже підготувало скафандри необхідних розмірів і фахівці готуються до цієї  «історичної» події. Правда, не всі жінки-астронавти бачать у цьому щось надзвичайно важливе. За словами Джесіки Мейр вихід жіночої команди у відкритий космос - «це просто нормально», оскільки вони є «частиною команди».

Христина Кох навпаки пояснила, що «це важливо через історичний характер, оскільки в минулому жінки не завжди були в це залучені». «Це честь для мене - пройти стежкою Пеггі», - заявила Кох кілька місяців тому, згадуючи першу жінку-командира МКС Пеггі Еннетт Уїтсон.

Перший жіночий загін у відкритому космосі має встановити літій-іонні акумулятори на МКС, які забезпечують електричне живлення для станції.

Важливо, що за весь час астронавти здійснили близько 200 виходів у відкритий космос для обслуговування МКС, і тільки в 15 з них брали участь жінки.

Ситуація з гендерним балансом в NASA змінилася у 2013 році, коли в новому наборі з 38 астронавтів NASA затвердило заявки 12 жінок.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X