Інопланетна вертушка. NASA випробувало вертоліт для вивчення Марса

30 березня 2019, 00:18

Космічне агентство США опублікувало звіт про успішні випробування марсіанського вертольота.

За словами керівників проекту, наступного разу апарат злетить уже на Марсі, повідомляється на офіційному сайті NASA .

З тих пір, як брати Райт вперше піднялися в небо на пагорбі Кілл Девіл 17 грудня 1903 року, перші польоти стали важливими віхами в житті будь-якого транспортного засобу, призначеного для авіаперельотів. Зрештою, одна справа спроектувати літак і змусити його літати на папері або комп'ютері. Зовсім інша - зібрати всі шматочки і подивитися, як вони відірвуться від землі.

Відео дня

В кінці січня 2019 року всі зразки, що становлять льотну модель марсіанського вертольота NASA, були випробувані. Вертоліт вагою не більше 1,8 кг є демонстраційним проектом в області технологій, який зараз проходить суворий процес перевірки перед його появою на Марсі.

Велика частина випробувань, які проходить польотна модель, була пов'язана з демонстрацією того, як вона може працювати на Марсі, в тому числі як машина працює при температурах, подібних Марсу. Чи може вертоліт вижити і функціонувати при низьких температурах, зокрема в нічний час з температурами до мінус 90 градусів за Цельсієм.

Очікується, що в лютому 2021 року вертоліт досягне поверхні Червоної планети, захований в марсоході Mars 2020. Через кілька місяців він буде розгорнутий і почнуться випробувальні польоти на поверхні іншого світу.

"Готуючись до цього першого польоту на Марс, ми зареєстрували понад 75 хвилин польоту з інженерною моделлю, яка була близька до нашого вертольоту. Нам потрібно було переконатися, що він працює так, як очікувалося", - говорить Мімі Аунг, керівник проекту Mars Helicopter у лабораторії реактивного руху NASA.

Команда Mars Helicopter випробувала вертоліт у космічному симуляторі JPL, вакуумній камері шириною 7,62 м. Спочатку команда створила вакуум, прибравши весь азот, кисень та інші гази з повітря всередині гігантського циліндра. Замість них команда ввела вуглекислий газ, головний інгредієнт атмосфери Марса.

"Потрапляння нашого вертольота в таку атмосферу - це тільки частина проблеми. Щоб дійсно симулювати політ на Марсі, ми повинні були прибрати дві третини гравітації Землі, тому що гравітація Марса набагато слабкіша", - сказав Тедді Цанетос, тест-провідник Mars Helicopter.

Нагадаємо, раніше в NASA оголосили про плани запуску невеликого вертольота на поверхню Марса. Перший автономний міні-вертоліт запустять в рамках місії NASA Марс 2020 в середині 2020 року. Апарат має потрапити на Червону планету в 2021-му і стане першим дослідним вертольотом за межами Землі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X