Моментально, в море. Винахідник Френкі Запата не зміг перетнути Ла-Манш на реактивному ховерборді

25 липня 2019, 17:39

Колишній чемпіон з водних видів спорту і винахідник Френкі Запата зазнав невдачі у своїх спробах перетнути Ла-Манш на реактивному ранці.

Френкі Запата впав в море, коли спробував приземлитися на судні, щоб заправитися на півдорозі через протоку, повідомляє The Guardian.

Один з членів команди француза сказав, що посадка на платформу в хвилях вимагає ідеального розрахунку, і посадкова платформа змістилася на кілька сантиметрів, коли Запата спустився.

Відео дня

«Ми говоримо про декілька сантиметрів. Це величезне розчарування … але він обов’язково спробує ще раз», — сказав він.

Запата, на якому був рятувальний жилет, не постраждав.

40-річний військовий резервіст сподівався досягти успіху в тому, що, за його словами, було «дитячою мрією» в 110-ту річницю першого перетину протоки Ла-Манш літаком його співвітчизником-авіатором Луї Блеріо.

Запата покинув пляж в Сангаттомі, неподалік від Кале, о 9.05 за місцевим часом. Місцеві жителі і телевізійні команди спостерігали, як п’ять міні-турбореактивних двигунів на Flyboard Air заревіли, і він піднявся в повітря, зникнувши над морем.

Прозвучала близько 10 нервових хвилин, перш ніж він прибув на заправне судно в середині каналу, де він повинен був зупинитися на дві хвилини, щоб змінити рюкзак з гасових паливом, що приводить до дії Flyboard.

Платформа для посадки являє собою металеву конструкцію розміром всього один квадратний метр. Запата повинен був приземлитися, скинути рюкзак з паливом і прив’язати інший рюкзак з достатньою кількістю палива, щоб дістатися до затоки Св. Маргарет поблизу Дувра.

Він подолав 11 миль (18 км) і досяг місця дозаправки. Море було спокійним, але невеликий рух посадкової платформи через хвилі вибив його з рівноваги і відправив у воду.

Згодом, за повідомленнями, Запата був в люті, звинувачуючи французьку морську владу в провалі його проекту. Посадові особи, мабуть, відмовилися дозволити літаючому французу заправляти його реактивний ховерборд в повітрі, змушуючи його спробувати приземлитися на судно в море. Французькі ЗМІ повідомили, що «англосаксонська» влада була більш спокійною щодо морських правил.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X