Гірше за Гітлера та Сталіна. Дослідники розповіли про те, скільки людей вбиває викопне паливо

10 лютого 2021, 20:23

Забруднення викопним паливом стало причиною більш 8 млн передчасних смертей в 2018 році, що становить практично 20% від загальної смертності дорослого населення в усьому світі.

Половину з цих смертей поділили Китай і Індія, ще мільйон смертей рівномірно розподілилися між Бангладешем, Індонезією, Японією і США, пишуть вчені в журналі Environmental Research.

Відео дня

Токсичний коктейль з крихітних часток, що викидаються при спалюванні нафти, газу і особливо вугілля, став причиною чверті і більше смертей у Азії.

Викопне паливо скоротило середню тривалість життя на 4,1 року в Китаї, на 3,9 року в Індії і на 3,8 року в Пакистані. У деяких регіонах цих країн тривалість життя і зовсім скорочується вдвічі.

https://www.youtube.com/watch?v=ItUTw2evIrY&list=PLwbBkP-xVg56KxyrgWT0_ibIy4t2AFfHs&index=5

«Ми часто обговорюємо небезпеку спалювання викопного палива в контексті викидів вуглекислого газу і зміни клімату, не зважаючи на потенційний вплив на здоров’я», — говорить один з авторів статті Джоел Шварц.

Він упевнений, що можливість уникнути мільйонів передчасних смертей повинна стати потужним додатковим стимулом для політиків знизити викиди парникових газів і прискорити глобальний перехід від викопної енергії до зеленої.

У Європі через викопне паливо середня тривалість життя в середньому скорочується на 8 місяців.

У порівнянні з іншими причинами передчасної смерті від забруднення повітря щорічно вмирає в 19 разів більше людей, ніж від малярії, в дев’ять разів більше, ніж від ВІЛ/СНІДу, і в три рази більше, ніж від алкоголю.

Ішемічна хвороба серця та інсульт складають майже половину цих смертей, а хвороби легенів і інші неінфекційні захворювання, такі як діабет і високий кров’яний тиск, складають більшу частину решти.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X