Відрізняється розумом і кмітливістю. У Росії новий суперкомп'ютер назвали на честь академіка Говоруна

30 березня 2018, 10:35

Співробітники Об'єднаного інституту ядерних досліджень в Дубні, представили новий суперкомп'ютер "Говорун", який буде використовуватися для обробки даних із коллайдера важких іонів NICA.

Продуктивність "Говоруна" становить 1 петафлопс, що еквівалентно квадрильйону обчислювальних операцій з плаваючою комою за секунду, пише Hi-news.

"Тільки-но машина буде завантажена завданнями, ми очікуємо, що вона увійде до топових рейтингів російських комп'ютерних систем подібного класу. Теоретична пікова продуктивність машини оцінюється в один петафлопс, або один квадрильйон FLOPS - величини, що позначає кількість операцій з плаваючою комою на секунду - в одинарній точності і 500 терафлопс в подвійної точності", - розповів академік РАН Григорій Трубников.

Відео дня

Над створенням комп'ютера крім співробітників Об'єднаного інституту ядерних досліджень працювали також фахівці компаній Intel, NVIDIA, IBS Platformix і PCK. Суперкомп'ютер побудовано на базі 72-ядерних процесорів Intel Xeon Phi 7290 і Intel Xeon Gold 6154. Інформація між обчислювальними вузлами здійснюється за допомогою технології Intel Omni-Path на швидкості 100 Гбіт на секунду.

Розробники окремо відзначили розроблену для комплексу систему прецизійного рідинного охолодження, архітектура якої дозволяє "застосувати цілорічний режим free cooling (24x7x365), а також повністю позбутися від фреонового контуру та чиллерів". Завдяки такому підходу в середньому за рік на охолодження витрачається менш ніж шість відсотків всієї потужності, споживаної суперкомп'ютером.

Новий суперкомп'ютер названо на честь Миколи Миколайовича Говоруна (член-кореспондент Академії наук СРСР, професор, доктор фізико-математичних наук), який в 1988-1989 роках очолював Лабораторію обчислювальної техніки та автоматизації Об'єднаного інституту ядерних досліджень.

На території Росії функціонують понад десять суперкомп'ютерів, лідером серед яких вважається Ломоносов-2. Його продуктивність становить більш ніж 2 петафлопс, що забезпечує йому 63-е місце в рейтингу TOP-500 найпотужніших суперкомп'ютерів світу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X