Американський кіноексперт довів, що висадка астронавтів на Місяці не могла бути голлівудським фейком

11 липня 2019, 12:40

Існує теорія змови про те, що космонавтів NASA насправді не було на Місяці, а відеозйомка звідти — це фейк. Кіноексперт з США пояснив, чому це не так.

Одна з найпоширеніших теорій змови свідчить про те, що американські астронавти насправді не були на Місяці, а відеозйомку висадки на земний супутник підробили в Голлівуді. В кінці 2018-го глава Роскосмосу Дмитро Рогозін навіть заявив, що збирається перевірити, чи дійсно NASA було на Місяці.

Відео дня

Керівника російської космічної держкорпорації випередив кіноексперт з Університету Хартфордшир Ховард Беррі, який опублікував колонку на The Conversation з поясненнями, чому відео NASA з Місяця — справжнє.

По-перше, глава програми монтажу в Університеті Хартфордшира пояснює, що відео на Місяці записували на спеціальну SSTV-камеру, яка знімає 10 кадрів в секунду. Для сповільненої зйомки, яка потенційно могла б імітувати ефект гравітації на Місяці, операторам знадобилася б камера, яка може знімати набагато більше кадрів в секунду.

Крім цього, навіть якби творці відео вирішили уповільнити його на монтажі - у них би нічого не вийшло. Річ у тім, що звичайні магнітні диски, на які записували відео в той час, могли вмістити всього 30 секунд запису для програвання 90 секунд сповільненої зйомки. Ну, а для запису 143 хвилин в сповільненій зйомці (стільки тривало відео Аполлон 11), камера на Місяці мала зняти 47 хвилин прямої трансляції, що було просто неможливим в той час.

По-друге, аргумент про те, що нібито фейкову висадку на Місяць зняли за допомогою кінокамери, яка записує 24 кадру в секунду, а потім сповільнили це відео — також не витримує критики.

Ховард Беррі пише, що для кінозйомки одного такого ролика знадобилися б кілометри плівки. Враховуючи монтажні склейки, передачу негативів, пил і подряпини, які з’явилися б в процесі роботи над роликом — зйомку на кінокамеру можна було б легко визначити відразу ж після того, як її показали по телевізору в 1969-му.

Ну і по-третє, «спростування» на кшталт тих, що на відео американський прапор розвівається від вітру, чого не може бути в умовах відсутності атмосфери на Місяці, пояснити ще легше: прапор дійсно трохи рухався, але не через вітер, а через гравітацію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X