У Росії згадали, що здатні заглушити інтернет від Ілона Маска

22 лютого 2018, 21:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Московський науково-дослідний радіотехнічний інститут розробив систему постановки перешкод для низьколетючих супутників ще в 2016 році.

Ця система була розрахована на роботу низькоорбітальних систем супутникового зв'язку, таких як Iridium, GlobalStar і OneWeb. Але виявилося, що ця техніка може перешкодити і новому проекту Ілона Маска.

Відео дня

Проект системи супутників Starlink розробляється компанією SpaceX для того, щоб створити недорогу і високопродуктивну систему інтернет зв'язку з наземних і космічних передавачів. Проект почав своє існування в 2015 році. 22 лютого 2018 року SpaceX, за допомогою ракети-носія Falcon 9, вивела на орбіту два експериментальних супутника для системи Starlink.

Ці супутники будуть літати навколо Землі на висоті трохи більше 1100 км, тобто апарати відносяться до низькоорбітальних систем супутникового зв'язку. Російське видання "Известия" ще в 2016 році повідомляло, що в РФ випробовують новітню систему радіоелектронної боротьби, здатну на значній території нейтралізувати роботу подібних систем.

"Частина елементів новітнього комплексу, в тому числі мобільні станції перешкод, вже проходять випробування, в ході яких вдалося добитися відмінних результатів. Станції не тільки виконали всі тактико-технічні вимоги, закладені в проекті, але місцями показали кращий результат", - розповідало "Известиям" джерело в Міноборони РФ.

На думку фахівців російського військового відомства, пріоритетним місцем розміщення нової "глушилки" є Арктика, де немає можливості використовувати геостаціонарні системи зв'язку. Основні елементи системи - це високомобільні станції перешкод, встановлені на двох вантажних автомобілях: вони здатні одночасно відстежувати і заглушати сигнали декількох десятків супутників.

"У низькоорбітальних системах принцип роботи інший, він нагадує стільниковий зв'язок. У телефоні може прийматися сигнал від декількох спостережуваних супутників. Тому треба заглушити не один потужний сигнал, а кілька слабших. Головна проблема в тому, що глушити потрібно одночасно всі канали, інакше система зможе знайти лазівку", - пояснював тоді військовий експерт, колишній співробітник 30 ЦНДІ ВПС Олексій Леонков.

Додамо, що супутниковий інтернет від Маска з'явиться ще нескоро. За оцінками проекту " \Альфа Центавра", якщо SpaceX вдасться вийти на 40 успішних пусків на рік і компанія буде займатися тільки мережею Starlink (що неможливо в принципі), ми побачимо на орбіті робоче угруповання не раніше ніж через 4 роки. Таким чином повноцінної роботи системи варто очікувати до 2025 року.

Справа в тому, що SpaceX фізично не може запустити за один раз більше десяти таких апаратів: їх габарити складають 4 x 1,8 x 1,2 метра, отже, все угруповання з 4425 супутників зажадає більше 400 запусків.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X