Завантажити все. Інженери поставили новий рекорд швидкості інтернету
Вчені розробили новий спосіб модуляції світла в оптоволоконному кабелі, що дозволило побити рекорд швидкості передачі інформації. Максимальні показники досягли понад 22 терабайти на секунду.
Найшвидшим способом передачі цифрових даних залишається оптоволоконний кабель. Нещодавно інженери з Великої Британії та Японії придумали, як зробити його ще швидшим.
«Попри те, що сучасні міжмережеві з'єднання хмарних центрів обробки даних здатні передавати до 35 Тбіт/с, ми працюємо з новими технологіями, які більш ефективно використовують існуючу інфраструктуру, покращуючи використання смуги пропускання оптичного волокна і дозволяючи встановити новий світовий рекорд швидкості передачі даних», — заявляють автори відкриття.
У основі цієї розробки лежить технологія вчених з Університетського коледжу Лондона, які «змінили фазу, яскравість і поляризацію довжин хвиль, щоб вмістити більше інформації в світловий потік, не змішуючи при цьому хвилі різної довжини».
Інженери заявляють про нову гібридну технологію модуляції світла, яка активується ще до того, як світло потрапить у оптичні волокна. Це дозволяє значно розширити смугу пропускання і збільшити швидкість передачі інформації.
Попередні рекорди були встановлені на відмітках у 44 Тбіт/с і 150 Тбіт/с для деяких експериментальних пристроїв.
Технологія вчених з Великої Британії та Японії дозволила досягти швидкості передачі інформації у 178 Тбіт/с, що у еквіваленті рівнозначно 22,25 терабайт на секунду або 22250 гігабайт на секунду.
Цей показник в десятки тисяч разів перевищує максимальну швидкість оптоволоконного підключення, яка доступна користувачам у деяких країнах.
Перевагою нової технології також є те, що для впровадження інженерам не знадобиться міняти всю інфраструктуру оптоволоконних кабелів, — досить буде лише модернізувати підсилювачі сигналу, які встановлюються кожні 40−100 км.
Нагадаємо, у кінці липня 2020-го представники Google анонсували проект Grace Hopper, який передбачає підводну прокладку оптоволоконного кабелю між узбережжями США, Великої Британії та Іспанії.
«Після введення у експлуатацію, кабель Grace Hopper стане одним з перших нових кабелів, що з'єднують США і Велику Британію з 2003 року, що збільшить пропускну здатність на цьому жвавому глобальному перехресті і забезпечить роботу таких служб Google як Meet, Gmail і Google Cloud», — заявили в Google.
Сьогодні близько 98% міжнародного інтернет-трафіку по всьому світу забезпечують підводні оптоволоконні кабелі, і у Google говорять, що Grace Hopper стане першою інвестицією Google в приватний підводний кабельний маршрут до Великої Британії, а також першим у історії Google маршрутом в Іспанію.
Оптоволокно від Google з'єднає американський мегаполіс Нью-Йорк, англійське містечко Бьюд і великий іспанський порт Більбао. Проект має допомогти інтегрувати регіон хмарного сервісу Cloud у Мадриді в глобальну інфраструктуру Google, і швидше передавати дані між серверами компанії в США та Європі.
Кабель складається з 32 оптичних волокон, що також має забезпечити швидшу передачу даних. Завершення проекту очікується в 2022 році.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.