Вчені з Китаю та Австрії зробили перший квантовий відеодзвінок
Виклик і передачу даних здійснили за допомогою супутника під назвою Micius, пише Gizmodo.
Президент Китайської академії наук Бай Чунлі зробив перший в світі міжконтинентальний квантовий відеодзвінок, щоб поспілкуватися з австрійським фізиком Антоном Цайлінгером, професором і автором безлічі робіт в області квантової телепортації.
Механізм роботи квантової зв'язку полягав в наступному. Супутник Micius посилає заплутані фотони на дві станції, в Австрії та Китаї. Фотони закодовані за допомогою так званих поляризаций в якості перевірки безпеки. Вчені роблять вимірювання поляризації, а потім відправляють назад на супутник свої вимірювання. Потім супутник створює ключі безпеки, які можна використовувати для шифрування і дешифрування даних, які містяться у відеодзвінку.
Відзначимо, що квантовий зв'язок використовує субатомні частинки, фотони, для передачі даних з використанням принципів квантової механіки. Цей засіб зв'язку вважається найбезпечнішим, оскільки подібні частинки неможливо знищити, дублювати або відстежити. Способів зламувати такі повідомлення поки не знайдено.
Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Китайської академії наук розповіли про перший успіх місії квантового супутника зв'язку QUESS. В рамках експерименту супутник успішно розподілив сплутані фотони між трьома різними наземними базовими станціями, розділений на цілих 1200 кілометрів.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.