Вчені з Китаю та Австрії зробили перший квантовий відеодзвінок

4 жовтня 2017, 14:09
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Дослідникам вдалося зробити перший безпечний квантовий відеодзвінок між Академією наук Китаю і Австрійською академією наук

Виклик і передачу даних здійснили за допомогою супутника під назвою Micius, пише Gizmodo.

Президент Китайської академії наук Бай Чунлі зробив перший в світі міжконтинентальний квантовий відеодзвінок, щоб поспілкуватися з австрійським фізиком Антоном Цайлінгером, професором і автором безлічі робіт в області квантової телепортації.

Відео дня

Механізм роботи квантової зв'язку полягав в наступному. Супутник Micius посилає заплутані фотони на дві станції, в Австрії та Китаї. Фотони закодовані за допомогою так званих поляризаций в якості перевірки безпеки. Вчені роблять вимірювання поляризації, а потім відправляють назад на супутник свої вимірювання. Потім супутник створює ключі безпеки, які можна використовувати для шифрування і дешифрування даних, які містяться у відеодзвінку.

Відзначимо, що квантовий зв'язок використовує субатомні частинки, фотони, для передачі даних з використанням принципів квантової механіки. Цей засіб зв'язку вважається найбезпечнішим, оскільки подібні частинки неможливо знищити, дублювати або відстежити. Способів зламувати такі повідомлення поки не знайдено.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Китайської академії наук розповіли про перший успіх місії квантового супутника зв'язку QUESS. В рамках експерименту супутник успішно розподілив сплутані фотони між трьома різними наземними базовими станціями, розділений на цілих 1200 кілометрів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X