Вчені створили пластикові об'єкти, які можуть підключатися до Wi-Fi без електроніки

11 грудня 2017, 13:38
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Інженери з США розробили і надрукували на 3D-принтері пластиковий гаджет без електронної начинки, здатний взаємодіяти з Wi-Fi

Для досягнення цієї мети, команда з Університету штату Вашингтон створили систему, яка містить пластиковий перемикач, пружини, шестерні та антену, яка при активації за допомогою натискання може поглинати або відбивати Wi-Fi-сигнали, пише Science Alert.

Відео дня

"Наша мета полягала в тому, щоб створити простий гаджет, який можна було б легко роздрукувати на 3D-принтері в домашніх умовах і за допомогою якого можна відправляти корисну інформацію на інші пристрої", - розповідає один з авторів роботи, інженер Вікрам Айер. За його словами, найбільшою проблемою було, "змусити пластик взаємодіяти з Wi-Fi".

Для досягнення цієї мети в пластик об'єкта під час друку вчені вводили мідні нитки. Команда змогла адаптувати нитку в друкованому пластиці для роботи з плівками замість міді, що дозволило кодувати інформацію в 3D-друкований об'єкт. Ці мідні нитки взаємодіють з магнітометром, яким оснащено більшість сучасних смартфонів.

Антена, яка вбудована в гаджет, відбиваає сигнали, що випускаються Wi-Fi-передавачем. Після цього антена передає сигнал до іншого пристрою, здатного його прийняти, наприклад, на комп'ютер, смартфон або щось ще. Подібна функція відома як система зворотного розсіювання.

"Це виглядає як звичайний 3D-друкований об'єкт, але є невидима інформація всередині, яка може бути прочитана з вашого смартфона", - відзначають автори роботи.

Надалі це може привести до створення побутових пристроїв, які не потребуватимуть електричних схем. Зазначається, що таким чином можна легко створити, наприклад, датчик витрати води або миючого засобу.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X