Вчені розробили 3D-рентген, який дозволяє отримувати кольорові зображення органів

16 липня 2018, 10:33

Новозеландський стартап MARS Bioimaging представив перший у світі рентгенівський апарат, який здатний робити тривимірні кольорові знімки.

Нове медичне обладнання використовує технологію Medipix3, яка була розроблена в ЦЕРН - Європейській організації з ядерних досліджень, пише Popular Mechanics.

Система MARS є медичним сканером, який захоплює людський організм з разючою деталізацією. Знадобилося більше десяти років, щоб розвивати технологію і побудувати працюючий апарат. У перспективі новий прилад дозволить отримати більш точні результати для лікарів і пацієнтів.

Відео дня

Пристрій Spectral CT використовує датчик, який може вимірювати конкретні довжини хвиль рентгенівського випромінювання при проходженні через різні матеріали. Потім система аналізує спектроскопічні дані за допомогою алгоритмів, створюючи тривимірне кольорове зображення.

Сканер MARS використовує чіпи Medipix, які були вперше розроблені для відстеження частинок на Великому адронному колайдері. Мікросхема по суті функціонує як камера, яка захоплює і підраховує кожну окрему частинку для отримання дуже точних 3D-візуалізацій людського тіла. Згідно з даними CERN, технологія може "отримувати зображення, які не може зробити жоден інший інструмент для обробки зображень".

Сканер вже використовувався для дослідження раку, судинних захворювань і здоров'я кісток і суглобів.

"У всіх цих дослідженнях перспективні ранні результати показують, що, коли спектральна візуалізація використовується в клініках, це дозволяє більш точно діагностувати і персоналізувати лікування", - сказав професор Ентоні Батлер, розробник технології.

Протягом наступних кількох місяців група пацієнтів з Нової Зеландії з ортопедичними і ревматологічними проблемами проведе тестування тривимірних кольорових рентгенівських променів в клінічних умовах. Компанія сподівається в кінцевому результаті запустити цей сканер у виробництво.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X