Не сховатися. Система розпізнавання осіб знайшла злочинця через 20 років
Розроблена китайською компанією DeepGlint Technology система розпізнавання осіб на базі штучного інтелекту допомогла спіймати злочинця, який переховувався протягом 20 років.
Подробиці затримання та скоєний порушником злочин не називаються, пише GizmoChina .
У компанії DeepGlint Technology розповіли, що розроблена фахівцями технологія забезпечила затримання близько 100 підозрюваних. Система створена на основі штучного інтелекту і за допомогою камер система розрізняє людей і автомобілі на відстані до 50 м.
Нейромережа, яка забезпечує розпізнавання облич, застосовується для виявлення адміністративних правопорушень. У разі виявлення будь-яких дій, що викликають підозру, в поліцію надходить повідомлення.
DeepGlint приєднується до великої групи інших технологічних організацій з розпізнавання осіб, наприклад, SenseTime Group, Yitu Technology і Megvii, які прагнуть допомогти владі боротися зі злочинністю, підтримувати громадський порядок і покращувати здоров'я.
Тим не менш, є повідомлення про випадки, коли розпізнавання по обличчю використовується для придушення певних категорій громадян, особливо уйгурських мусульман, які були поміщені в табори.
Додамо, штучний інтелект в Китаї впроваджується в декількох сферах, і його використання постійно розширюється. У минулому році Tencent повідомила, що буде використовувати розпізнавання осіб для виявлення неповнолітніх гравців, щоб зупинити зростаючу залежність від ігор в Китаї. Baidu також недавно продемонструвала притулок для кішок, який використовує розпізнавання "облич" (точніше, морд), щоб впускати бездомних кішок.
Раніше НВ повідомляло, що в декількох десятках міст Китаю запущена державна система соціального рейтингу, яка за допомогою новітніх технологій стежить за громадянами. Їм виставляють оцінки за поведінку, заохочуючи пільгами і караючи заборонами. До 2020 року під ковпаком у Великого брата вже буде кожен житель Піднебесної.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.