Не сховатися. Система розпізнавання осіб знайшла злочинця через 20 років

10 травня 2019, 14:04

Розроблена китайською компанією DeepGlint Technology система розпізнавання осіб на базі штучного інтелекту допомогла спіймати злочинця, який переховувався протягом 20 років.

Подробиці затримання та скоєний порушником злочин не називаються, пише GizmoChina .

У компанії DeepGlint Technology розповіли, що розроблена фахівцями технологія забезпечила затримання близько 100 підозрюваних. Система створена на основі штучного інтелекту і за допомогою камер система розрізняє людей і автомобілі на відстані до 50 м.

Відео дня

Нейромережа, яка забезпечує розпізнавання облич, застосовується для виявлення адміністративних правопорушень. У разі виявлення будь-яких дій, що викликають підозру, в поліцію надходить повідомлення.

DeepGlint приєднується до великої групи інших технологічних організацій з розпізнавання осіб, наприклад, SenseTime Group, Yitu Technology і Megvii, які прагнуть допомогти владі боротися зі злочинністю, підтримувати громадський порядок і покращувати здоров'я.

Тим не менш, є повідомлення про випадки, коли розпізнавання по обличчю використовується для придушення певних категорій громадян, особливо уйгурських мусульман, які були поміщені в табори.

Додамо, штучний інтелект в Китаї впроваджується в декількох сферах, і його використання постійно розширюється. У минулому році Tencent повідомила, що буде використовувати розпізнавання осіб для виявлення неповнолітніх гравців, щоб зупинити зростаючу залежність від ігор в Китаї. Baidu також недавно продемонструвала притулок для кішок, який використовує розпізнавання "облич" (точніше, морд), щоб впускати бездомних кішок.

Раніше НВ повідомляло, що в декількох десятках міст Китаю запущена державна система соціального рейтингу, яка за допомогою новітніх технологій стежить за громадянами. Їм виставляють оцінки за поведінку, заохочуючи пільгами і караючи заборонами. До 2020 року під ковпаком у Великого брата вже буде кожен житель Піднебесної.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X